Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HD 5870-re milyen hűtőt vegyek?

JuhászDork kérdése:

HD 5870-re milyen hűtőt vegyek?

Figyelt kérdés

a lehető leg olcsóbban keresek ref. sapphire 5870-emre hűtőt,mert ez a referincia hűtés kikészít.

újrapasztáztam mx4-el,de még így is nyaldossa a 85 fokot és iszonyat hangja van.

mivel manapság már nem egy drága kártya,ezért nem is szeretnék rá egy drága hűtőt, csak annyi hogy ne füstöljön el a melegtől,és viszonylag halk legyen. (a mostani egy porszívó,szerintem ennél minden halkabb.)

a leg fontosabb tényező az az ár.


2014. ápr. 27. 00:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Akkor add el a kártyát és vegyél másikat. Egy R7-260X megteszi.


A kártyádra minimum egy Arctic Cooling Accelero Twin Turbo, de azt meg 10 ezer alatt nemigen fogod megkapni. Ahogy elnézem, 20 ezer körül el lehet adni, 30-ból meg már kijön egy Sapphire 260X.


Megjegyzem, elég érdekes, hogy felment a Twin Turbo-k ára. Néhány éve még 7500-ért vettem egy pro-t, most meg 11 ezer alatt nem találok.

2014. ápr. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 BM-Striker ***** válasza:
Az 5870 erősebb kártya, mint a 260x.
2014. ápr. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 P.O.C. ***** válasza:

Az Arctic Cooling Accelero Twin Turbo Pro tényleg marha jó kis cucc. Nekem az előző gépembe egy HD4850 -est hűtött. Míg ref hűtővel idegesítő süvítő hang kíséretében 100 °C fölé ment a hőmérséklet és bekockázott majd kifagyott a játék, addig ezzel a 40 °C -ot se érte el.

Pedig nem is közvetlenül a kártya kötöttem a tápját, hanem a tápegységre 7V -on, így mindig 50% fordulattal ment.

Csak a ajánlani tudom!


Azt én se értem mér lett ilyen drága. Én is valami 6000 Ft környékén vettem annó. De amúgy ez a proci hűtőkről is elmondható, az utóbbi években hogy legalább 80% -al drágultak. Régen 5000 Ft -ér milyenek voltak már, most meg ennyiért olyat kapsz, hogy sz_a_rt se hűt meg normálisan alap órajellel se.

Érdekes hogy a többi alkatrész nem drágult jelentősen, kivéve a RAM -ot. A vinyó árak is csökkennek.

Biztos úgy vannak vele, aki halk vagy tunningolható gépet akar az fizesse meg.

2014. ápr. 27. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért lett ilyen drága, mert Magyarország jobban teljesít, és ezért tartósan 300 Ft felett van az euro árfolyama.
2014. ápr. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

@BM-Striker


Talán valamivel, de én nem vagyok benne biztos.

Itt a 6870-től 7%-kal gyorsabb az 5870:

[link]

Itt a mérce a 260X, aminél a 6870 4%-kal lassabb.

[link]

Mivel ez relatív teljesítménymutató, ahol nem ugyanaz a referenciakártya, ha átskálázod a másodikat is 6870-re, még inkább az jön ki, hogy elhanyagolható köztük a különbség.


@P.O.C.

Ja. A Freezer 64 Pro-mat is valami 4200-ért vettem, most meg 7200 körül kezdődik.

2014. ápr. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 BM-Striker ***** válasza:

A Freezer 64 Pro egy CPU hűtő.....



Egyébként és is azt mondom, hogy add el és vegyél helyette gy 7850-et.

2014. ápr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!