Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gépem bekapcsoláskor csak...

A gépem bekapcsoláskor csak 8-10 rövidet sípol, és semmi. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Nem valószínű, hogy kimozdult valami, mert egy helyben állt. Viszont elég régi gép (6-7 éves) ezért gondoltam rá, hogy esetleg lemerült az alaplapon az elem. Kivettem, megmértem, és a 3 V-os elem feszültsége 2,96 V. Akkor ezzel nincs baj, vagy érdemes lenne kicserélni?

Vagy milyen tippetek van még?


2009. dec. 24. 09:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Az esetek 97%-ában a Hardver vagy a Processzor a hibás a csipogásoknál. A hardvert egy számítógépes műhelyben leellenőriztetheted. Nem drága. Az ilyen gépeknél már a videókártya is elég gyenge. A RAM lehet nem bírja a Windows odat. Mindenesetre az első két eset iránt érdeklődj, az biztosabb :D
2009. dec. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

milyen a biosod? általában írni szokta, mikor felkapcsolod a gépet

2009. dec. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Reméltem, hogy itthon is tudok vele csinálni valamit, de akkor szerviz lesz...
2009. dec. 24. 09:56
 4/10 A kérdező kommentje:
09:54: sajnos nem tudom, hogy milyen :(
2009. dec. 24. 09:58
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha az elem lemerül, attól még elindul a gép, csak mindig visszaáll alapértelmezett beállításokra.

Ha sípol egyáltalán, akkor memória és videokártya körül szokott a gond lenni. Vedd ki a memóriá(ka)t, hallgasd meg mit sípol. Tedd vissza, vedd ki a videokártyát, hallgasd meg úgy mit sípol. Ha valamelyiknél mást, akkor a benne maradt lehet rossz. A legjobb az lenne, ha mindkettőből tudnál kölcsönbe szerezni cserét, és akkor lehetne tesztelni.

2009. dec. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A másodiknak köszi a kódokat! 1-3-3-1 -et sípol, és ez a kód az jelenti, hogy: 28 Autosize DRAM

Tudja valaki, hogy ez pontosan micsoda?

A memóriát kivettem, visszaraktam (másik slotba is) de ugyanaz. El tud romlani a memória? Egy csere megoldaná a problémát?

2009. dec. 24. 12:32
 7/10 anonim válasza:
Nekem is volt egy ilyen probléma a gépemmel anno,a RAMokat kellet kihuznom majd utána visszarakni és utána ment is
2009. dec. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
12:52: neked is azt sípolta, hogy 1-3-3-1?
2009. dec. 24. 13:31
 9/10 anonim ***** válasza:

nekem is ez volt, ramot kellett cserélni, de 10 percel utána kiment az alaplap :D

pont, mikor a régi ramot akartam felrakni a teszveszre

2009. dec. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
16:42: kis gonosz, a használhatatlan ramot el akartad adni? :P
2009. dec. 24. 17:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!