Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lézer nyomtatót szeretnék...

Lézer nyomtatót szeretnék venni, azt hallottam hogy fénykép nyomtatásra nem igazán jó, ez igaz?

Figyelt kérdés
Olyan lézernyomtatót szeretnék venni ami szkenneres és színesbe is nyomtat fényképet is, annyit tudok hogy a nyomtatás minőségét kell nézni de azt hallottam hogy a lézernyomtató nem igazán jó fényképhez. 40.000 körül már láttam egész pofás lézernyomtatót ami minden kritériumnak megfelel csak azt nem tudom hogy fényképet tudok e majd nyomtatni vele. Szerintetek? Valaki használja ilyesmire?

2014. ápr. 26. 20:49
 1/4 CspCsj ***** válasza:

Mekkora mennyiségben akarsz nyomtatni és milyen méretben, valamint milyen határidővel?


Ha csak párat szeretnél havonta és átlagos fénykép méretben (15x10cm) és nem fontos, hogy még aznap meglegyen, akkor inkább hívasd elő közeli üzletben, vagy online.


Ha viszont pár órán belül kell, vagy A4-es méretben szeretnél többet, akkor talán érdemes beszerezni, de vásárlás előtt nézz utána:

-mennyibe kerül egy toner-szett csere az adott típushoz

-mennyi a tonerek kapacitása (ha pl. 1500 oldalt írnak az ugye A4-es lap 5%-os lefedettségét jelenti, egy fénykép az ennek a többszöröse, vagyis fényképből nem fogsz 1500-at nyomtatni, A4-es méretben talán még 100-at sem)

-fotópapírból van lézernyomtatóba való is, de a sima fotópapír fényes rétegét leégeti - pláne ha a nyomtatóhengerre is ráég akkor a javítása sem gazdaságos

-fényképnyomtatáshoz érdemes szegélynélküli nyomtatásra alkalmas eszközt beszerezni (nincs félcentis üres csík a széleken, na ilyen típus nincs sok)

-az előbbi miatt sok fénykép nyomtatásához vegyél papírvágót is ha szép és egyenes fénykép széleket szeretnél, de ne olcsót mert csak kínlódás lesz


Mivel nálunk 3-4 nap belefér és csak évente párszor használnánk, valamint a szabványos fényképméret elég ezért inkább interneten feltöltöm a képeket és a közeli papírboltba kiküldik.

2014. ápr. 27. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A/4es és igazából a fölött is szeretnék de beérem azzal is mert annál nagyobbat ami nyomtat az már nyomda. Határidő igazából hogy ott néhány órán belül meglegyen. De arra még mindig kíváncsi lennék hogy egy ilyen árkategóriájú nyomtatóval lehet e fényképet nyomtatni?
2014. ápr. 28. 09:55
 3/4 CspCsj ***** válasza:

Fényképet (bármilyen képet) biztosan lehet nyomtatni vele, de te inkább a fénykép-minőségre gondolhatsz.

Régebbi Canon tintasugaras nyomtató fotópapirra egészen szép képeket nyomtatott, cserébe gyakran cserélhettük a patronokat, és mivel az utángyártottak gyakran rossz minőséget produkáltak maradtunk az eredetinél, amikor aztán a színes részét ritkábban használtuk, vettem párezerért egy ősrégi hp fekete lézert, amibe párezer a por és 3-4000 oldalt lehet nyomtatni, a színeseket azóta neten hívatom elő.

De mivel neked legalább A4 és aznapi eredmény kell ezért mindenképpen be kell szerezned egy eszközt.

Itt néz körbe a legújabb hozzászólásoknál:

[link]

2014. ápr. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Inkább válassz egy minőségi tintasugarasat, mert ennyi pénzért jó színes lézert nem kapsz.
2014. máj. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!