Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hirtelen kikapcsol a gépem,...

Hirtelen kikapcsol a gépem, minden hibaüzenet nélkül. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben játék közben elkezdett laggolni a gépem,pillanatokra erősen beszaggatott,majd utána felgyorsított,végül beállt normál sebességre,néha csinálta ezt. Azt hittem,videókártyát kell frissítenem,és az majd megoldja a problémát. Letöltöttem a legújabb illesztőprogramokat a karihoz (GeForce GT 240M) de utána még rosszabb lett a helyzet,ugyanis mostmár ki is kapcsol a gép egy-egy szaggatás után,ami után probléma nélkül újra lehet indítani. Játék közben amikor szaggatott, megnyitottam a feladatkezelőt,ami azt írja,hogy a CPU használat 100%-on van. Ha nem játszom,akkor 20-30% körüli ez az érték. Mit tegyek,mit javasoltok? Takarítsam ki a gépem ,vagy telepítsem újra az op. rendszert? Netán hardverhiba lehet? Remélem nem,mert nem állok úgy anyagilag,hogy most vegyek egy új alkatrészt tizenezrekért a gépbe. Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. ápr. 18. 19:20
1 2
 1/18 Tengor ***** válasza:
Elég valószínű a melegedés, esetleg a a táp hibája is lehet. Milyen tápod van?
2014. ápr. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Géped configja? (Tápra gyanakszom.)
2014. ápr. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Valószínűleg mocskos a gép belseje és túlmelegszik, és azért kapcsol ki, hogy ne károsodjon.
2014. ápr. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 levis56 ***** válasza:
Közrejátszhat a játék esetlegesen magas gépigénye is, emellett sok bővítmény,vírus is bekavarhat,talán proci újrapasztázás sem árthat és néha rendszerkarbantartás.Ha ezek közül több is fennáll akkor sokall be a gép.
2014. ápr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem játszom túlzottan erős gépet igénylő játékokkal, fifa 14-ezni szoktam,amit eddig kifogástalanul,szaggatás nélkül vitt a gép max configon is. A probléma az utóbbi időben jeletkezett,és nem csak játék,hanem netezés közben is. Az viszont elképzelhető,hogy mocskos a belseje, legutóbb 2 hónapja nyúltak a belsejébe,mikor hdd-t cseréltek benne,azóta nem és akkor sem hiszem,hogy takarítgatták volna a belsejét. Az újrapasztázás is elképzelhető. Tengor,a táp típusát hogyan tudnám megnézni? Köszönöm az eddigi válaszaitokat!
2014. ápr. 18. 21:45
 6/18 anonim ***** válasza:
A táp probléma laptopnál nem játszik. Csak nem mindenki látta rögtön, hogy laptopról van szó.
2014. ápr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Igen,laptopról van szó! Elnézést érte,hogy a leírásban ezt nem tisztáztam! (Fujitsu-Siemens Amilo Pi3560).

Hogy érted azt,hogy laptopnál nem játszik a tápegység hibája?

2014. ápr. 18. 22:14
 8/18 Tengor ***** válasza:
Valóban... bár az M betű árulkodhatott volna. Így viszont a melegedés felé billen a mérleg. Laptopoknál a táp megfelelő minőségű, azon a felhasználó nem tud spórolni.
2014. ápr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Megvizsgáltam a hardvereket. A hdd hőmérséklete 30-40 fok között mozog,akárcsak a procié (Intel Core 2 duo P8400 2,27 ghz). A videókártya azonban játék közben felmelegedett 100 fok fölé (108 fok volt a max.). Úgy tudom, a videókártyák magasabb hőmérsékeleten működnek,de ez azért soknak tűnik. Sajnos nem tudtam megnézni,hogy az én kártyám mekkora hőfokon "üzemképes". Ha a videókártya melegszik fel,akkor az mindenképpen a kártyacserét jelent? vagy mással is lehet probléma? Ha túlmelegszik,akkor miért engedi a kikapcsolás után azonnal,hogy visszakapcsoljam a gépet?
2014. ápr. 18. 22:43
 10/18 Tengor ***** válasza:
Milyen idős gép? Nem kellene már kitakarítani?
2014. ápr. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!