Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen tápot vegyek ehhez a...

Erikowertz kérdése:

Milyen tápot vegyek ehhez a konflighoz?

Figyelt kérdés

Van egy táp most benne, de a vág-t cseréltem és így már kevés neki, ha elindító kegy játékot akkor hangos lesz a gép, eltűnik a kép.


Konflighoz:

Alaplap: Asus p8h61-M pro

Proci: Intel i5 3570

Vga: Gigabyte nVidia gtx 780 GHz (ezt raktam most bele)

Ezen kívül van benne 2 merevlemez, 4 hűtő

És jelenleg a táp ami kevés neki: npower 600W



2014. ápr. 16. 05:46
 1/8 anonim ***** válasza:
ha belefér, akkor xfx pro 550
2014. ápr. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze hogy belefér, de az a baj hogy ez az xfx pró 550 csak 550w és nekem most ami benne van az 600wattos, akkor ez is kicsi lesz neki, nem?
2014. ápr. 16. 06:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem. A "hasznos" teljesítmény szempontjából a komb. max kb senkit nem érdekel. A 12V(/-os) ág(/ak) a mérvadóak, olyan szempontból pedig az előbbi XFX jóval előrébb jár(és megbízhatóbb).
2014. ápr. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Xfx Pro 550w VAGY FSP Raider 650.
2014. ápr. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hogy lenne elég? Ha a videókártya eleve minimum követelménye 600 w akkor az 550-es szerintetek elég?
2014. ápr. 16. 07:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Az csak egy dolog ember hogy a dobozán, a webről olvastad, AZ NEM VALÓS TÉNY! Sokkal kevesebbet fogyaszt hiába annyi van írva...
2014. ápr. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De nem a watt számít? Azt írjak minden oldalon hogy adjam össze hogy mi mennyit fogyaszt, ha össze adom a minimum követelményeit a cucc oknak akkor az 907 watt... Es akkor utána meg felfelé kell kerekíteni azaz egy 950 vagy 1000 wattos táp kéne, nem??
2014. ápr. 16. 07:27
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, a watt számít csúnyán mondva, de ott ahol írtam. A névleges össz. teljesítmény senkit se érdekel, a legtöbbet egy mai konfig a +12V-os ágról eszi(a többi jó ha 25 wattra van terhelve).

Az ajánlott tápértékek több okból is helytelenek, az adott hardver fogyasztása számít amit ezek közel se adnak meg. Egy GTX 780-ból nagyon max(vagyis szinte soha) 280 wattos fogyit tudsz "kisajtolni". Most vegyük az XFX pro 550-et ami egyetlen 12V-os ágán ezt jóval túlteljesíti úgy, hogy bőven marad még minden másnak is(az már magánvélemény, hogy valami nívósabbat tennék már tápból oda, de nem feltétlen erősebbet).

2014. ápr. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!