Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a videókártya mennyire...

Ez a videókártya mennyire illik a konfigomhoz?

Figyelt kérdés

Alaplap: Asus P5B

Processzor:Intel Xeon E5440

(12M Cache, 2.83 GHz, 1333 MHz FSB)

Memória: 2x1 GB és 2x2 GB Kingston DDR2 833Mhz

Chieftec 350W-os táp.

Korábban már írtam ide, de akkor a videókártyámat egyöntetűen a kukába szavaztátok, és a többire is érkeztek negatív kommentek, de ennél többre nem futja mostanában.

Amit meg tudnék fizetni az egy R7 260X.

Úgy olvastam, hogy a RAM órajele nem ad hozzá semmit a játékélményhez, illetve az sem gond ,hogy az alaplapomon PCI 2.2-es cstalakozó van, míg a GPU-n 3.0-ás, de ha nem így van cáfoljatok rám.

Egy programmal azt számoltam, hogy a koonfig max áram igénye 310W, de ha ez gond, egy erősebbet talán még le tudnék akasztani.

Tudom, hogy nem a legkorszerűbb, de azért mindegyik játékon legalább 24 FPS-el elszeretnék pötyögni.

Előre is köszönöm



2014. ápr. 15. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
a vga nem rossz, de azt nem tudom hogy kihajtja e a procid vagy sem
2014. ápr. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Osynho ***** válasza:

"de azt nem tudom hogy kihajtja e a procid vagy sem"


Ezt a felbontás ismerete nélkül nehezen fogjuk megválaszolni neki.

2014. ápr. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A felbontás 1440x900.
2014. ápr. 15. 23:16
 4/7 anonim ***** válasza:

Az R7 260X jó kártya, új játékok szépen elmennek vele Medium körüli beállításokon, lehet azon a felbontáson némelyik játék akár Highon is.


Nem zárom ki annak lehetőségét, hogy lenne egy kis CPU limited..


Mi a tápod pontos neve illetve típusa? Lehet ésszerű lenne egy tápcsere is minőségibb darabra.


Így van, attól, hogy a kártya 3.0-ás PCI-E, a lapod pedig 2.0-ás, működni fog, mert visszafelé kompatibilis.

2014. ápr. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A táp pontos neve: Chieftec GPS-350FB-101A
2014. ápr. 15. 23:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Szükség van egy tápcserére.

Van még rá kereted?

2014. ápr. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ha szükséges akkor természetesen szorítok rá.

Egyébként még a gtx 750-es kártyára is gondoltam ami lényegesen kevesebbet fogyaszt, így megspórolva a tápot.

Erről mit gondolsz?

És nagyon köszönöm a válaszokat.

2014. ápr. 15. 23:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!