Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek melyik router a jobb?

Halalfalo kérdése:

Szerintetek melyik router a jobb?

Figyelt kérdés

ASUS RT-N15U

[link]


vagy


TP-LINK TD-W8970

[link]



Nagyjából egy árban vannak nagy különbséget nem látok köztük, a TP-Link 3 antennás, az ASUS 2.

Viszont az ASUS-ra több garancia van.

A TP-Link márka jó, de kipróbálnám az ASUS-t is, és inkább erre húz a szívem :D


Melyiket ajánljátok megbízhatóság, tartósság szempontjából?

Ha a két modelltől elvonatkoztatunk, úgy általában milyen minőségűek az ASUS routerek?


Köszi a válaszokat előre is! :)



2014. ápr. 14. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
En Mikrotik routereket hasznalok.
2014. ápr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én a tplinkre szavazok mert ahoz majd lesz openwrt
2014. ápr. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Tengor ***** válasza:

Az Asus antennái beépítettek. A TP linknek külön állóak. Ez sem elhanyagolható.

Én TP linket vennék.

2014. ápr. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a TP-LINK. Amúgy nem tudom,én vagyok szimplán vakk,vagy telleg nincs kint az ára az oldalon...? 3 perce nézem és sehol.
2014. ápr. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez a hivatalos oldal, itt csak a specifikációkat néztem :D Az árakat webshopban.
2014. ápr. 14. 19:16
 6/9 P.O.C. ***** válasza:

Az első Asus integrált antennás, 2 db van benne és azok is csak 2 dBi -sek, később se cserélhetes nagyobbra. Ezen kívül erősen butított típus. Én nem venném meg.


A második (TP-Link) meg ADSL modemmel egybeépített router. Csak ADSL internethez használhatod, és mivel Annex A szabványú modem van benne a legtöbb magyarországi szolgáltatóval nem kompatibilis. Így ezt meg ezért nem venném meg. Amúgy hardveresen combosabb, mint az előző Asus, sokkal.


jó minőségűek az Asus routerek, és gyári firmware -el okosabbak is mint a TP-Link -ek pl. AP mód, jelismétlő mód, a komolyabbak már torrentezni is tudnak a számítógép nélkül. A TP-Link -ek erre csak okosított Linux alapú firmware -el képesek (OpenWrt, DD-Wrt). A TP-Link -ek gyári firmware, ugyan könnyen kezelhető, de egyben kissé fapados és buta.

2014. ápr. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

:O


Routerek terén van még hova fejlődnöm :D

Milyen TP-Link routert ajánlotok 15 ezer Ft-ig, amiben nincs beépített ADSL modem?

2014. ápr. 14. 19:45
 8/9 P.O.C. ***** válasza:

- TL-WR1043ND V2 (a hangsúly a V2 -n van, fontos hogy minimum 2 -es hardver verziós legyen, mivel az 1 -es gyengébb hardveresen és kisebb antennái vannak, de mégis ugyan annyiba kerül.)


- TP-Link TL-WDR3600 (Ez ugyan egy antennával kevesebbet tartalmaz, de ez nem sok hátrányt jelent. Szoftveres és hardveres tudása megegyezik az előzővel azzal a kivétellel, hogy ez két sávos, 2,4 Ghz és 5 Ghz -en is üzemelhet párhuzamosan. Ha sűrűn lakott helyen laksz ahol túl vannak telítődve a 2,4 Ghz -es csatornák, akkor jó választás lehet.)


Mindkettő okosítható szükség esetén, persze ezzel csak óvatosan mert garanciavesztéssel járhat.


Ebben az árban részemről ez a kettő, amit ajánlani tudok.

2014. ápr. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Vidéken lakom, úgyhogy a sok 2.4

-essel nem lesz gond, még kitalálom :D

2014. ápr. 14. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!