Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Összedobnátok nekem egy olyan...

Összedobnátok nekem egy olyan gépet, amin 2005 környékén tolták a gamet az akkori fiatalok?

Figyelt kérdés
Régebbi PC, amin akkoriban az 1999-es CS-től a 2006-os NFS Carbon-ig minden előfordult? Vagyis egy átlagos 2005-ös PC-t. THX
2014. ápr. 12. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Random AM2-es alaplap, Athlon 64 3500+, 2GB DDR2, Geforce 7600 GT/Radeon x1600.


Ezt mondhatjuk átlagnak, nem atom erős. És ha elég "gémer" voltál, akkor Vista x64 futott rajta.

2014. ápr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát nekem 2005-6 körül egy Pentium 4-es gépem volt:


CPU: Pentium 4 Prescott(?) 3,06 GHz socket 478, 32 bites,Hyper Threading (overclockkal 3,2 ig is elment), 800MHz FSB busz, és nagyon melegedett, alapjárat 52 fok, meghajtva 75 fokig is elment. nem győztem újra pasztázni meg porfújózni. fogyasztása olyan 125 Watt lehetett.


RAM: összesen 1+1 giga DDR-1 PC-3200 de azutám megpakoltam 3 gigáig (két fél gigásat bele még), mert a tudományos számoláshoz több kellett. (mostani gépemben 40 giga ram van)


HDD: SATA-1, 120 giga (és akkor még el is fértem ennyi helyen )


CD és DVD író olvasó kombinált, IDE-csatlakozós, LG márkájú. Sajna elromlott, de a lézerdiódájával aztán még eljátszottam.


Alaplap: Abit AI7,ATX méret, még AGP-s videókártya és normál régi PCI volt rajta, PCIe-t még nem találták fel. 4 db DDR1 slot, 2 SATA-1, 2 IDE, PS-2 egér és billentyűzet, meg USB is működött volna rajta.


VGA: abból többet is elnyűttem:

1.) Ati radeon 9600 128MB sajnos elromlott.

2.) Ati radeon 9700 128MB ezt alapból hibásan vettem egy ezresért, volt rajta egy jó Zalman hűtő,VGA Bios flasheléssel tudtam működésre bírni, akkor lehetett vele fagyásonként 2 órát maxi felbontással Unreal Tournament-ezni (az meg akkor is már nagyon régi játék volt, talán 2003-as?)

3.) Nvidia Geforce FX nemtudom melyik 256 MB de azt talán csak 2007-ben vettem, hogy ne faggyon a gép tanulás közbe is.


Gépház: nem tudom a nevét, de sokat moddingoltam rajta. volt rajta színes ledes venti is meg ilyesmi. Még mindig megvan, csak mostmár át lett festve, van rajta ablak is, meg emeletráépítést kapott, hogy beleférjen a jelenlegi szerver alaplapom.


Tápegység: akkoriban egy 450 Wattos Deer márkájú volt, passzív PFC, 12 centis venti, halk volt, 5 ezret adtam ki érte. (A gépház eredeti tápja ugyanis zavarta a középhullámú Kossuth rádiót, anyám nem tudott rádiózni ha gépeztem, ezért kellett cserélni)


Játékok: NFS Carbon-t nagyon szerettem. Ami azt illeti most is előveszem néha, a mai gépem már szaggatás nélkül viszi, pedig nem Gamer VGA-m van most már hanem Nvidia Quadro.

2014. ápr. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja igen, és Win XP 32 bit meg Puppy Linux volt a két operációs rendszer. Nagyobb linuxokat is próbáltam, de azok lassúak voltak.
2014. ápr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, meg volt egy másik alaplapom is ami AMD 3800+ 2 magos procival volt, alaplapra integrált Geforce VGA-val. de az már kicsit talán később.
2014. ápr. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!