Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a laptop: Intel Core I5...

Ez a laptop: Intel Core I5 3210M 2.5-3.2Ghz,8gb ram, gt 630 2 gb? Milyen játékokra jó? Körülbelül?

Figyelt kérdés
Assassin Creed IV érdekelne még, hogy-hogy menne rajta?
2014. ápr. 7. 20:10
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a segítséget! :)
2014. ápr. 8. 20:24
 12/20 anonim ***** válasza:
Olyanom van nekem is (ASUS X75VB), az #5-ös vagyok.
2014. ápr. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Mi a személyes tapasztalatod róla ? :)
2014. ápr. 9. 09:43
 14/20 anonim ***** válasza:

A billentyűzetet még nem sikerült megszoknom. Ezelőtt egy gagyibb HP notebookom volt, ahhoz szoktam hozzá. (Azon pl. nem is teljes volt...)

A kijelzője az, ami zavaró tud lenni (fényes). Számomra "érdekes" volt, hogy pár éve egy gagyibb HP-hoz is matt kijelzőt adtak. Akkor még nem tudtam, miért akkora szám, most már sejtem :D


Néhány játékot kipróbáltam már, főleg régebbieket, amikkel nem tudtam korábban játszani. Prince of Persia, CoD, Medal of Honor, Crysis 1-2, más nem jut eszembe. Régebben játszogattam Aionnal (MMORPG), hát elég durván néz ki, és az alatt nem is nagyon melegszik (egy Crysishoz képest).


Ami elsőre meglepett, hogy alig van hangja. Egyrészt sokkal hűvösebb terhelés alatt is, mint egy régebbi notebook. Másrészt a kezed sem fog "megégni", mert úgy lett kialakítva (valami fantázia neve is van asszem...).


Az enyémben 4GB ram volt alapból, ami az alaplapra van ráforrasztva. Ez szerintem kicsit negatívum... Plusz egy bővítő hely van. Az az integrált CL10 vagy CL11-es asszem, szóval nekem is olyat "kellett" vennem sajnos. Egy kicsit szerencsétlenkedtem a behelyezésével is, mert nem mertem erősebben megnyomni és azt hittem már, hogy nem is bele való :D


Ha ezt megemlítettem, akkor annyit még mondanék, hogy könnyű "szerelni". (Azért tettem idézőjelbe, mert még csak ennyire szedtem szét.) A régi HP-mnak minden kütyühöz külön fedele volt (HDD, ram, antenna). Ennek viszont egy nagy fedele van, két csavar tartja, aztán el kell csúsztatni.


Arra készülj, hogy kb. rád erőlteti az ASUS a win8-at... Az én telepítőlemezemről a progi el sem indult win7-en. Kiírta, hogy win8/8.1 kell neki. Engem ez kicsit zavar(t).


A kijelzővel (attól eltekintve, hogy fényes és tükröződik) szerintem semmi gond. Ennyi pénzért meg az 1600x900-as felbontás szerintem ajándék.


Én inkább amiatt vettem notebookot, hogy kevesebb helyet foglaljon. Azért egy 17 collos notebookot cipelni érdekes lehet...


UI: a hangszórók elég meglepő helyen vannak, kerestem is egy darabig... (az alján van 2)

2014. ápr. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
És mit gondolsz a Windows 8-ról? Jobb mint a Win 7? vagy zavaró nagyon a különbség ? Nekem sosem volt Win 8 asom azért érdekelne, hogy mire számíthatok.....mert akkor gondolom amit írtál nem nagyon megy rá a Win 7 sajnos! :)
2014. ápr. 9. 19:22
 16/20 anonim ***** válasza:

Talán össze lehet szedni minden driver-ből a win7-est, de akkor mindenképpen marad az internetről keresés.

Nekem az volt, hogy feltettem kapásból a win7-et. Első tapasztalat: nem mennek az Fn-es gombok (fényerő pl.). Második: beteszem a driver lemezt, és a program nem indul el, pontosabban kiírja, hogy win8/8.1 kell neki.

Előtte 3 évig win7-em volt, szóval hozzászoktam, stb. Utána a win8-ra átállni húzós (volt). A sokak által szidott "Kezdőképernyő" vagy micsoda, az nagyon zavar engem. Komplikált kitenni onnan egy parancsikont pl. az asztalra. Alapból a kikapcsolás is elég rendesen el lett dugva. A 8.1-ben van egy "start menü", jobb kattintásra jön elő (a szokásos bal sarokban). De az is nagyon nevetséges. Szerintem egyetlen pozitívuma, hogy ott is van leállítás/újraindítás lehetőség.

Szóval szerintem nem egérnek való ez a része. Ha minden igaz, kedden kiadtak egy javítást, de azt még nem néztem meg.

Nekem igazából csak a Start menü hiányzik a win7-hez képest a win8-ból. Azt a kezdőképernyőt leszámítva, meg a "béna" alkalmazásokat, egész használható. (Pl. a media player, a képnézegető, meg ki tudja mi, úgy fut, mint egy telefonon -> teljes képernyő, semmi bezárás ikon) Ha minden igaz ezen javítottak legutóbb, de még nem tudok erről nyilatkozni.

2014. ápr. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Nekem a boltba ráteszik ingyen csak nem tudom hogy rátudjáke rendesen a win 7 et vagy rárakjak és idedjak azt nem emgy h most mit kérjek rá?
2014. ápr. 10. 09:53
 18/20 anonim ***** válasza:

Szerintem ha rendesek, felteszik a win7-et és keresnek megfelelő drivereket is. Ha nem, akkor neked kell megkeresni mindent, ami hiányzik. Lehet, hogy pár extra dologhoz nem fogsz találni, de nem tudom. A videokártyához van, azzal nem lesz gond. De wifi, meg ilyenekről nem tudom.

A win7 ment nekem is, csak a fényerőt nem tudtam levenni a gombokkal (én mindig minimumon használom...). Aztán betettem a driver lemezt, ami a dobozában volt, és az kiírta, hogy win8 kell neki. Én meg megadtam magam. :D

2014. ápr. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
És ha a Win 8 megy rá akkor a wifi meg hasonló extra dolgok mennek rajta rendesen?
2014. ápr. 13. 22:58
 20/20 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, de ajánlom, hogy a kapott dvd-ről is telepíts mindent. Ezt ha jól emlékszem, magától megcsinálja, de kb. minden driver után újraindul, szóval hosszú.
2014. ápr. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!