Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért vannak ilyen furcsa...

Halalfalo kérdése:

Miért vannak ilyen furcsa kifagyásaim :D?

Figyelt kérdés

Mondhatni értek a hardverekhez, a gépem nem egy erőmű, de, hogy néha mit csinál, az tényleg fura.


MSI H61m p25 (b3)

Intel Core I3 2120

Valamilyen Cooler Master hűtő

Corsair 60GB SSD

WD Black 2 TB HDD

1x4 GB Kingmax 1333 mHz

FSP APN 350


Integrált, Intel HD Graphics 2000-et használok, és nem BF4-ezni szeretnék rajta, csak néhány régebbi játékkal játszani.


Tapasztalataim:


World of Tanks min graf 25 FPS

Warthunder min graf 30 FPS

CoD 2 max graf 40 FPS

SimCity 2013 min graf 20 FPS


Szóval elmegyegetnek, azonban rengeteg játék nem megy, amit nem értek. Ezekben az a közös, hogy a töltőképernyőnél, vagy a főmenüben kifagy a gép, de nem akárhogy. Egér nem működik, billentyűzet semmire sem reagál, még a Caps Lock világítása is lekapcsol. Csak akkor indul el a gép, ha sokáig nyomom a bekapcsológombot.

Pl. ezeknél:

LoL

Left 4 Dead 2

Team Fortress 2

Warhammer 40k Dark Crusade

Postal 2


Azonban néhány játék meg egész jól megy:

CoD 4 min graf 40-50 FPS

CoD 5 min graf 25 FPS

Assassin's Creed 1 max graf 120 FPS (WTF!?)


Pár játék pedig egyik nap megy, másik nap nem, mint pl.

Star Wars Force Unleashed 2

(Megjelenik a játék a tálcán, de nem indul rendesen.


Vagy pedig egyik napról a másikra látványos teljesítmény csökkenés:

Just Cause 2 egyik nap 40 FPS másnap 15


Sőt, néha Google utcakép nézésekor is kifagy, de volt már olyan, hogy ugyanígy reagált egy egyszerű Print Screen-elésre.


A játékok közt sok Free to Play van, a többi pedig rendes, megvett játék, tehát nem a crackek miatt nem mennek jól.

A windows 7-em aktiválva van.

Vírusírtóm eredeti Outpost Security Pro.

(hetente vírusírtok)

A gépen nincs szemét, fél évente újrarakom.

A háttérben futó programok közt a játékon kívül egy-két alap dolog és a böngésző megy.

FPS értékeket FRAPS-sel mértem (nem felvétel közben :D )

Régebbi játékokat XP kompatibilitással sem viszi jobban.


Mi lehet a hiba? Furcs, hogy míg a StarCraft 2 megy, másik rondább, több éves stratégiai játék nem.

Grafikailag elég nagy különbség van a Minecraft (ez is kifagy sokszor, amikor belépek egy pályára)és a CoD 5 között, de a CoD 5 mégis jobban megy.


Ilyen szinten rosszul van néhány játék optimalizálva, vagy a gépemmel van valami? Mi lehet a baja?

Memória hibára gyanakszom, de akkor minden játéknál így kéne reagálnia. Próbáltam Memtestet futtatni, de nem akar róla bebootolni a DVD íróm, más memóriát nem tudok kipróbálni.

Előre is köszi a válaszokat/segítséget!

(Bocs, kicsit hosszú lett :)



2014. ápr. 5. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Az Intel IGP egyszerűen sz***r. Szerezz bele egy videokártyát, használtan egész jó pénzért egész tűrhetőeket lehet kapni.
2014. ápr. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Figyelj, már kb. 100 gépet összeraktam itt, mondtam, hogy hardverek terén otthon vagyok, szóval tudom, hogy gyenge :D

Csak, ha a CoD 5 megy rajta élvezhetően, akkor egy 9 éves felülnézetes, ronda stratégiai játék miért nem? :D

2014. ápr. 5. 19:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!