Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik 4 magos Pentium...

Létezik 4 magos Pentium laptop processzor?

Figyelt kérdés
Mert barátom azt állítja, hogy az övében ilyen van, de én sehol sem találtam effélét.

2014. ápr. 4. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Pentium Core 2-esek megjelenése óta "másodlagos" brand, azaz csak a gyengébb processzorokat hívják így, nincs belőlük 4 magos. 4 magos notebook processzor amúgy sem számít túl elterjedtnek, csak egyes mobil Core i7-esek 4 magosak (de közel sem mind).
2014. ápr. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem létezik, szerintem a barátodat csak az a 4-es szám zavarta meg a pentium után. Virtuális 2 magos létezik pentiumban (1 fizikai mag + 1 Hyper threading (feldolgozó szál)). Ezenkívül létezik pentium Dual-core, ami fizikailag is 2 magos. De hogy a haverod elhigyje, itt föl van sorolva az összes p4-es proci: [link]
2014. ápr. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#2: Pentium D-k is kétmagosak, illetve Pentium D Extreme Edition 2 mag + HT-s. Mondjuk ezek nem notebookba lettek szánva...:D
2014. ápr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ok, köszi! :) Asszem a legegyszerűbb az lesz, ha ráeresztünk a gépére egy CPU-Z analízist. Ment a high-five!
2014. ápr. 4. 21:27
 5/7 IBMT60 válasza:

Igen, létezik.

2014 februárban jött ki, lehet azóta már van utódja is.

N3520 a kódneve.

IntelŸ PentiumŸ Processor N3520

(2M Cache, up to 2.42 GHz)

Még turbot is tud, csak más néven hívják itt.

Ez bizony valódi 4 magos. Ami nem mondható el a notebook i5-ökről, az mind 2mag+2HT. Sok mobil i7 is csak ennyi, nagyobb órajellel és gyorsítótárral.

Pentiumokat nem kell lenézni, egy mai haswell alapú 3Ghz körüli desktop kényelmesen veri az egykori csúcs E8600-ot is.

Ezt a pentiumot vmelyik olcsóbb lenovoban vagy acerben láttam.

Hivatalos intel forrás:

[link]

2014. ápr. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem is tudtam, hogy van Atom alapú processzor a Pentium brandbe tartozók között. Kösz!
2014. ápr. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
No igen, de ő még bőven tavaly vette a notebookját. o.O
2014. ápr. 11. 23:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!