Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagyon melegszik a videokártya...

Nagyon melegszik a videokártya, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

NVIDIA Quadro 4000 kártyáról van szó. Win7 pro 64 bites rendszer van a gépen. Semmi sem fut a gépen, egyedül a csupasz asztal látszik, meg az aida. AIDA64 azt mutatja, hogy a GPU 83°; GPU dióda 84°; GPU memória 75°; GPU környezete 63°. Ahhoz képest, hogy a világon SEMMI sem fut a gépen, ez iszonyat magas hőmérséklet. Mitől lehet? Alaposan kifújtam a port, azzal nem lehet gond.


Előzmény: a gép rövid tétlenség után befagyott. Monitor sötét, az egér és billentyűzet utasításra nem reagál. Restart után rövid ideig használható újra a gép. Ventilátort cseréljek a videokártyán? Tanácsot kérnék. Köszönöm szépen!



2014. ápr. 1. 08:48
 1/4 Peti1987 ***** válasza:

Szia .

Utána néztem és nem egy régi kártya ennek ellenére megnézném a helyedben mennyit pörög a venti elég-e a sebessége illetve az sem kizárt hogy a portalanításon felül újra kell pasztázni a hővezetőket.

Remélem sikerül megoldani.

2014. ápr. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Peti1987 ***** válasza:
Az hogy befagyott a gép egy komolyabb feladat közben történt? nem kizárt ,hogy a leggyakoribb hiba ütötte fel a fejét ez pedig a memória :/ sajnos hasonló már nekem is volt . kukáztam a kártyát ,de ne legyen igazam.
2014. ápr. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Word, powerpoint, firefox közben csinál ilyen őrületet. Tehát nem komoly gépigényű feladatok voltak. Köszönöm a választ, azt a pasztázást megcsinálom, illetve van az MSI Afterburner, amivel ha emelem a hűtő forgási sebességét, akkor segítek a kártyának?
2014. ápr. 1. 10:05
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja, és "memtest 86+"-szal csináltam memóriatesztet, hibátlanok a modulok. HD Sentinel is hibátlan hdd-t jelez.
2014. ápr. 1. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!