Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van különbség a monitor...

Van különbség a monitor kábelek között?

Figyelt kérdés

Üdv!

Vettem kb 1 hónapja egy 22.6"-os LG wide monitort. De sajnos nagy hibát követtem el: nagyáruházban vettem, pc bolt helyett. A lényeg az, hogy nem kaptam hozzá monitor kábelt. Hazavittem kibontottam összeraktam és mivel nem volt hozzá monitor kábel így egy elfekvőben lévő régi crt-ből szedtem ki és azzal dugtam össze a számítógépemmel. Pár nappal később vettem észre, hogyha hirtelen élesebb színeltérés van a monitoron akkor a színváltásnál halványan csíkos a kép. Nem akartam visszavinni, mert hátha a kábel a rossz, ezért vettem egy új monitor kábelt (sajnos csak 1 hónap után tudtam, addig a crt kábelét használtam). Az eredmény az lett, hogy a csíkosság eltűnt, ám ahol a vindózban be lehet állítani a felbontást, onnan eltűnt az 1680x1050, helyette viszont van 1600x1200, amit hiába választok ki, nem tudja beállítani. Továbbá 1440x900-as felbontáson csak 60Hz-en megy, pedig a crt kábellel 75-ön is ment. Ezek szerint van különbség a monitor kábelek között? A kábel meghatározza a felbontást, meg a frissítést? Szerintetek mit tegyek, vigyem vissza a monitort? Egyéb ötlet javaslat? Egy HD 4550-es vga-m van, ha ez számít.

Köszi a segítséget és bocs a terjedelemért!


2009. dec. 18. 08:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha megírod a monitor pontos típusát, akkor én megírom neked a pontos specifikációit. Amúgy nem írtad, hogy milyen kábel, sima vga, vagy dvi? Mert dvi-ból több típus létezik, ha biztosra mész, dual linkest veszel. Itt egy kép a típusokról:


[link]


Dual Link kábellel nem lehet gond.

2009. dec. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha hazaértem, majd délután megnézem a monitor pontos típusát. Amúgy úgy kértem a boltban, hogy monitor kábelt kérek (nem gondoltam hogy van többféle is). De a csávó se kérdezősködött. Az új kábel dobozára az van ráírva, hogy XGA-Cable, ha ez így mond valamit.
2009. dec. 18. 10:55
 3/5 A kérdező kommentje:
LG L222WS a pontos típusa
2009. dec. 18. 17:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Aham, hát a monitoron pontosan csak olyan kimenet van, amilyen kábelt vettél. Esetleg próbálj meg drivert frissíteni a videokártyán, vagy a device managerben új hardware-t keresni, hátha rosszul ismeri meg (start/run: devmgmt.msc).
2009. dec. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az eszközkezelőt még megtalálom. :-) Köszi a segítséget, megpróbálkozok vele!
2009. dec. 18. 17:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!