Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Macbook Air 11,6", vagy pedig...

Macbook Air 11,6", vagy pedig Asus Vivobook S200e?

Figyelt kérdés

Melyik lenne a jobb választás? Természetesen én sem kezelem egy szinten őket, így az Asusból 2 db-ot vennék, és a másikat a családomnak adnám.


A következőkre használnám:

internetezés, chatelés, online videók nézése, alkalmanként szövegszerkesztés/videoszerkesztés (persze a jövőre is szeretnék gondolni, a munka világára). A következő a gondom: egyik operációs rendszert sem ismerem, a win7-hez vagyok szokva. Mindkettő másikat kipróbáltam már (OS X és Windows 8), de a win8 katasztrofális volt első pillantásra. Nem szeretnék lassú, akadozó gépet, amit ki is dobhatok az ablakon 1-2 év után. Mennyire jó márka az Asus?

Az Apple termékekben nagyon bízom, az iPhone vásárlása volt eddig a legjobb, amit tettem műszaki cikkek terén.

Ráadásul most az egyik Apple reseller üzletben 10% kedvezmény van a MacBookokra, ergó 279000 Ft lenne, akciósan.


Te hogy döntenél? Inkább kettő olcsó, vagy egy drága?



2014. márc. 29. 15:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Melyik lenne a Macbookból, mert több variácója is van.
2014. márc. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

a legalapabb.

11 hüvelykes: 128 GB

Műszaki adatok

1,3 GHz-es, kétmagos Intel Core i5 processzor

Turbo Boost technológiával akár 2,6 GHz

Intel HD Graphics 5000 grafikus processzor

4 GB memória

128 GB-os flash tároló1

2014. márc. 29. 16:02
 3/11 Tengor ***** válasza:
Asus.
2014. márc. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Asus.
2014. márc. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
ok, azt elfelejtettem odaírni, hogy egy rövid indoklás is megkönnyítené a döntést. :) köszönöm
2014. márc. 29. 16:06
 6/11 anonim ***** válasza:
De ha nagyon tetszik az OS-X akkor lehet a Macbook
2014. márc. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül Macbook

[link]

Oké, hogy az Asus a fele, viszont, sokkal gyengébb a processzor, és HDD van benne míg a Macbook-ban SSD.

Nem vagyok Apple fan, de én is tudom, hogy azok több év múlva is működni fognak (van olyan ismerősöm aki a legeslegelső iPhone-t használja, és amíg nem döglik be, nem cseréli)

2014. márc. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozok az előttem szolóhoz, nagyon kis pofásak az új Asus gépek, de nem sokáig bírják, szemben az Apple termékekkel, nem csak bírják de még pár év múlva is el tudod adni jó áron, nem véletlen, hogy az Apple a világ legértékesebb márkája. Illetve az OSX sokkal stabilabb, mint a Windows, bár meg kell szokni.
2014. márc. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Van egy 7 éves MacBook amit már öcsém használ. Az akku megadta magát meg a DVD is. De ez a barátnőm gépével is így volt az is drága volt. Viszont az rosszabb állapotban van, pedig én a macet sokkal többet nyúztam. Rengeteget hurcoltam és használtam. Nem kíméltem.


A 11" az nagyon kicsi, de ha neked elég, akkor hajrá. Én csak 13-ast vennék.

Az akció az iStyleban van. Gondolom erre gondoltál. Talán már nincs is belőle így késő este.

2014. márc. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia:) láttam, hogy többen is írták az ASUS-t. Én is azt használok. Karácsonyra kaptam, ugyanazt a modellt amit te is írtál (ASUS Vivobook s200e) és hát többször is lefagy, meg gyakran nem csinálja azt amit én szeretnék. Viszont ettől függetlenül nagyon szeretem és praktikus, hogy érintő-képernyős:) nem tudok konkrét válsszt adni, mivel Macbook-ot még sosem használtam, de azért remélem, hogy valamit segítettem:)

14/L

2014. máj. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!