Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vízhűtés felszerelése alaplapr...

Vízhűtés felszerelése alaplapra (Asus Maximus VI Formula)?

Figyelt kérdés

Sziasztok, azt szeretném megkérdezni hogy hogyan kell felszerelni a vízhűtést az alaplapra? Illetve hogy milyen alkatrészek kellenének ehhez?

A válaszokat előre is köszönöm!


Az alaplap: [link]



2014. márc. 27. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindent adnak. A hátsó részére adnak egy lefogatót amire a csavarok mennek, azt rárakod hátulra aztán előre rárakod a a hűtőt és csavarozol és kész.
2014. márc. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Úgy tudom az alaplaphoz nem járnak ilyen felszerelések!

Mi közbe kiírtam a kérdést, találtam egy kérdést ehhez hasonlót, és ott azt írták hogy "Kell egy pumpa, egy radiátor, radiátorra venti, egy légtelenítő/kiegyenlítő tartály, csövek, csatlakozók"

2014. márc. 27. 19:16
 3/7 anti paladin ***** válasza:

A rögzítéshez szükséges eszközök a hűtés tartozékai, nem az alaplapé.


Alapvetően most két lehetőség jöhet szóba (mert a kérdésből nem derült ki):

1. Gyári vízhűtést veszel, ez esetben minden támogatott procifoglalathoz tartozék a megfelelő lefogató.

2. Házilag épített. Ez esetben fém vagy műanyag csövek ízlés szerint, esetleg könyökök, vízpumpa, bilincsek, tömítőanyag, légtelenítő tartály, radiátor, procihoz és igény szerint minden hűtendő felületre egy-egy hűtőblokk (nem tudom ez-e az elterjedt neve) kell. Viszont a témában rengeteg leírást találsz, kis guglival könnyen utánajárhatsz a témának.

2014. márc. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anti paladin ***** válasza:

lemaradt:

A 2. esetben a hűtőblokk felfogatásához szükséges eszközökről is magadnak kell gondoskodnod ha a blokkhoz nem árulnak de ennek elkészítése szinte gyerekjáték a rendszer összeállításához képest.

2014. márc. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Úgy értettem ezt, hogy a processzornak van már vízhűtése (nem én állítottam össze (Corsair H75)) én az alaplapra szeretném mert lehet! Vagy akkor azt úgy kell hogy akkor mindent vízessé kell tenni? Én csak az alaplapot szerettem volna csak! De köszönöm szépen az eddigi válaszokat, remélem ezekre is kapok, és mellékesbe valaki tudna mutatni olyan videót/leírást képekkel vagy hasonló útmutatást hogyan kell felszerelni ezt az egyedi hűtést? (Pl.: Alaplapra)
2014. márc. 28. 08:23
 6/7 anti paladin ***** válasza:

Csak azt kell vizezni amit szeretnél. Utánajársz, hogy lehet leszedni valamelyik csövet a prociblokkról sérülésmentesen és hogy lehet a művelet végén légteleníteni a rendszert. HA utóbbira nincs lehetőség, csökken a hűtés hatásfoka.

[link]

2014. márc. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. márc. 30. 16:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!