Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a gond a gépembe?

Mi lehet a gond a gépembe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lenne egy olyan nagy problémám, amit már 3 hete nem tudok megoldani és nem akarom vinni szervizbe a gépemet mert nincs időm.


Először is az a gond hogy amióta vettem a gépembe videókártyát (integrált volt) pontosabban egy nVidia Geforce 9600GT-t és 1 hétig tökéletes volt egy Foxconn G41MX-K 2.0 alaplapban, E7500-al , 2x2GB DDR2 rammal és egy FPS 350W-os táppal.

A probléma úgy jelentkezett, hogy drasztikusan lecsökkent a videókártya teljesítménye, pontosabban az egész gépé. Például youtuben vagy egyéb más programba a hang recsegni kezdett, az integráltomnál 10x gyengébb körülbelül (LoL játékban integráltal legalacsonyabb grafikán 60fps, most az nvidiaval 20 és még akad is.).


Szóval akkor egyből a videókártyára gyanakodtam, de havernál volt 2 hétig és semmi problémája nem volt a kártyának, ekkor egyből áthoztam és ugyanúgy nem volt jó.

Ekkor már kb 25 újraindítás után javult meg, de rá pár napra kb 30 perc kellett hogy be is kapcsoljon a gép.

Szóval 3. gépbe is kipróbáltam a videókártyát jó volt ott, 4. be is szóval egyből az alaplapra gondoltam mert egy HD7770 nem működött, ugyanaz volt a probléma.

Kicseréltem az alaplapot egy Gigabyte P35-DS3L 1.0 ás alaplapra és ugyan az a hiba van, de itt a gép mindig bekapcsol csak 2-3 ujraindítást követően megfelelően működik a kártya.


A legfeltűnőbb hogy a Win7 értékelése a videóteljesítményre 5.5 öt adott de ha jó volt 6.8 at, így tudom kideríteni hogy mikor jó mikor nem.


Tápegységet is megnéztem, de semmi hatása nem volt, alaplapnak semmi baja. Csak maradt a processzor,memória,winchester.

Csináltam Bios Updatet és ugyanaz.


Szerintetek mi lehet a probléma?

Aki megoldást tud kap tőlem egy CS:GO-t.



2014. márc. 26. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Vírus?
2014. márc. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszem mert 10x újrapakoltam egy új op rendszert és teljes formázás is volt, eredeti rendszerrel.
2014. márc. 26. 19:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor csak a Kismanó lehetett, ami a gépedben lakik.

Mindig ugyanazt a rendszert raktad rá? Próbálj Win8-at.

2014. márc. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Próbál másik verziót, de leginkább winchestert cseréld, mert talán az a ludas.
2014. márc. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De úgy, hogy kábelt is cserélsz.
2014. márc. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Volt Win7 , Win8.1 (Mindkettő eredeti). Megpróbálom másik winchesterrel majd, de ez volt az utolsó amire gondolok.
2014. márc. 26. 21:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!