Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érd és BP környékén hol lehet...

Érd és BP környékén hol lehet kapni LEGALÁBB 6-7 méter hosszú DVI-HDMI, illetve LEGALÁBB ugyanekkora Jack-Jack kábelt? FONTOS!

Figyelt kérdés

TV-t akarom a géppel összekötni, de van egy kis távolság köztük. Media Marktban próbálkoztam, ott nem voltak ilyenek /illetve volt HDMI hosszabbító kábel, de 9000 Ft-ért.../. Mikor kérdeztem, hogy hol máshol lehet ilyen kábeleket kapni, nem tudtak semmit mondani.


Nem baj, ha csak HDMI hosszabbító és Jack hosszabbító kábelekkel lehet megoldani. A lényeg, hogy MINIMUM 6-7 méter hosszú kábelekkel menjen a hang és a kép is a TV-re.


Valaki tipp?


2014. márc. 19. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Mire használnád leginkább?
2014. márc. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
TV-t és a gépet szeretném összekötni. Bár ezt leírtam. Vagy mi másra gondolsz?
2014. márc. 19. 20:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Film, netezés, játék közül melyik nélkül vagy meg TV-n, leginkább ez érdekel, ha így jobban átgondolom. Aztán továbbgondolom, és egy kis macera árán lehet, hogy megoldható egy Raspberry PI segítségével. Vékonykliensként be tudna VNC-zni a gépedre WiFi-n a kicsike, feltéve, hogy van WiFi routered. Játék persze nem tudom, mennyire sikerülne jól, de film és net, meg akár office, ilyesmi baró lenne. Sőt filmre és netre jó a PI, csak a flash lesz kicsit szívogatós, leginkább fullscreen youtube lesz olyan, hogy külső videolejátszót kell megadnod a böngészőben, de a flash játékokat is kb el lehet felejteni.


Ha csak film, és esetleg van a tévén USB, akkor igencsak elég egy fürgébb 16G pendrive (fő, hogy mindenképp hozza az USB2 maximum sebességét olvasáskor)

2014. márc. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát úgy érdekességképpen szeretném a gépet a TV-hez kötni. A leszedett filmeket USB-n keresztül médialejátszóról szoktam nézni. Nem is emiatt akarom a gépet a TV-hez kötni, ugyanis a gépem gyenge az 1080p-s filmek viteléhez. Azt meghagyom a médialejátszónak. Szóval egyéb tevékenységekre gondoltam, amiket általában gépen csinálok: netes filmnézés, böngészés, torrentezés, letöltés, nagy ritkán játék, vagy akármi más, amit a gépen szoktam csinálni.


Egyébként pont az ilyenek miatt, amiket most leírtál, akartam volna kábellel megoldani a dolgot. :D Egyrészt azt se tudom, mi az a Raspberry PI vagy a VNZ-zés... Másrészt sajnos nincs routerem. Meg elég sanszosnak tartom, hogy a TV-ben nincs wifi. De ha lenne, akkor se mennék vele semmire a router hiánya miatt.


Legegyszerűbbnek tartom a sima kábeles megoldást. Gyakorlatilag ugyanúgy lehet gépezni, mintha asztalnál ülne az ember, csak ágyból fekve és a TV a kijelző. Ennyi. Sokkal egyszerűbb szerintem, mint itt routerezgetni, wifizgetni.


Egyetlen nehézség nálam a kb. 5-6 méteres távolság. A gép és a TV nem közvetlenül egymás mellett vannak, hanem a szoba 2 különböző végében. De időközben már találtam 10 méteres verziót mindkét kábelből. :)

2014. márc. 20. 11:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha marad a kábel, akkor az a para, hogy sokkal jobban megéri átrendezni a szobát, mint valóban működő, jelerősítős, megbízható ill. kipróbált kábelt szerezni. Pár méteres hossznál előjön a fizika nagyon, és ott anyaghasználatban és felépítésben is új minőségi kategória egy működő konstrukció.
2014. márc. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!