Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a TV-t hozzákötöm a PC-hez,...

Ha a TV-t hozzákötöm a PC-hez, akkor ahhoz, hogy szóljon a hang a TV-n, RCA-Jack kábel kell, vagy olyan, aminek mindkét vége Jack?

Figyelt kérdés

Azért akarok külön hangkábelt, mert a videokártyám nem HDMI kimenetes. Csak D-Sub és DVI van rajta. A HDMI-vel ellentétben mindkettő csak a képet továbbítja, a hangot nem.


A képet DVI-HDMI kábellel küldeném a TV-re. Viszont a hanggal gondban vagyok. A hangkártya Jack aljzatát egy RCA-Jack kábel köti össze a PC-hez használt hangfal RCA aljzatával. Elvileg TV-nél is így kéne /és így is lenne logikus.../, mivel ugye a TV-t hangfalként is használni fogom, mivel onnan szeretném, hogy szóljon a hang. De állítólag nem így kell, hanem egy olyan kábel kell, aminek mindkét vége Jack dugós. És a TV hátulján is ahol a HDMI (DVI) felirat és csatlakozó van, közvetlen mellette van egy DVI In feliratú Jack csatlakozó... Magyarán ha DVI-HDMI kábellel viszem a TV-re a képet /ugye a HDMI (DVI) feliratú aljzatba/, akkor ezek szerint csak úgy lesz hang, ha a mellette lévő Jack csatlakozóba dugok kábelt??? Márpedig azt csak olyannal lehet, aminek mindkét vége Jack dugó...


Tud erről valaki valamit?


Amúgy így néz ki a TV-m hátulja:

[link]


2014. márc. 17. 13:54
 1/7 Tengor ***** válasza:
A feliratok alapján jack-jack kábelre lesz szükséged. Igazából egy 300 Ft-os kábelről van szó, szóval akár ki is próbálhatod. Egyébként a TV-nek van kézikönyve, abban biztosan leírják azt.
2014. márc. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, közben megnéztem. Nem is az ára a nehéz kérdés, hanem hogy hol lehet kapni... Mert pl. a Tescoban nem nagyon találtam. Igaz, ott DVI-HDMI kábelt se láttam. És azért a Campona Tesco-jában néztem, mert számítástechnikai boltok nem nagyon vannak a közelemben /vagy legalábbis nem tudom, hol vannak/. Legjobban talán az Aréna Plázás Media Markt esne útba, amiről tudok is. Csak nem tudom, hogy a Media Marktban van-e ilyen kábel...
2014. márc. 17. 14:30
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyébként ha valaki tudna nekem mondani mondjuk a Déli pályaudvar környékén egy kábeles/TV-s/számtech-es boltot, az lenne a legjobb. :D Addig simán elvonatozok Érdről.
2014. márc. 17. 14:33
 4/7 anonim ***** válasza:
A PC Diamond KFT az érdi bolt. Ha jól emlékszem, akkor a Diósdi u. körül van. Nézd meg a weboldalukat és menj be a boltba! talán ott van.
2014. márc. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Óóóóóóó, hogy az még létezik? :D Utoljára a 90-es évek végén hallottam róla, aztán nem foglalkoztam vele. Nem is gondoltam rá, azt hittem, megszűntek. Viszont oda akkor még kocsival is el tudok menni kb. 5-10 perc alatt. :D
2014. márc. 17. 15:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát lehet, hogy megszűnt :DD

Amikor ott jártam, akkor még nyitva volt ( pár éve)

2014. márc. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megnéztem, nem szűntek meg. :) Az árlistában legalábbis odaírják, hogy pont ma frissítették. Viszont ahogy nézem, elég szegényes ez az árlista. :S 1-1 darab processzoruk és videokártyájuk van??? Nem hiszem, hogy ezeknél lesz HDMI-DVI és Jack kábel...
2014. márc. 17. 15:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!