Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A processzor hogyan befolyásol...

A processzor hogyan befolyásolja a videókártyát?

Figyelt kérdés
Nekem pl. egy 3-4 éves Intel Pentium 4 640, 3,2GHz (16 x 200) processzorom és egy új AMD Radeon HD6450 videókártyám van. Futtattam egy benchmarkot, és szerintem a processzor visszafogja a videókártyát (nem tud neki elég adatot küldeni), de annyira nem értek hozzá.

2014. márc. 13. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ELég rendesen visszafogja.

Érdemes lenne beruházni egy jobb/újabb processzorra

2014. márc. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy régi processzor (2005-ben jelent meg, csaknem 10 éves), de ez a videokártya sem egy erőgép.
2014. márc. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azt tudom, hogy ez a videokártya nem egy nagy dolog (10000-ért vettem), de akkor jól sejtettem, hogy a processzor visszafogja.

Egyelőre kifogytam a pénzből ezért sem vettem még processzort is, még így is jó a gép, majd ha lesz pénzem, veszek.

És ehhez a videokártyához melyik a legolcsóbb processzor, amit érdemes venni?

2014. márc. 14. 13:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Mit szeretnél ezzel a géppel csinálni, hogy fontos számodra a videokártya teljesítménye?

Ezt a gépet nem érdemes bővíteni. Alaplapod sem ismert, lehet nem is támogat egyetlen Core2-est sem. Ha csak netezni akarsz, akkor LEHET, hogy ideig-óráig úgy ahogy használhatóvá teszi egy olcsóbb kétmagos Core2, de én hasonló helyzetben inkább gyűjtenék.

2014. márc. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Többnyire FullHD filmek nézésére használom, ezért kellett az új videokártya (erre működik is, bár a kép néha lehetne egy kicsit szebb a színátmeneteknél, ezért gondoltam arra, hogy a processzor visszafogja). Valószínű, hogy az alaplap nem támogatja a kétmagos processzorokat.

Akkor bármely kétmagos processzor elég ehhez a videokártyához? Nem veszem még meg, csak akkor már olyan alaplapot is keresek, ami támogatja kétmagos processzorokat.

2014. márc. 14. 16:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Képminőségbe semmi beleszólása nincs a processzornak, így sávos színátmenetekbe sem. Ha folyamatos a kép (értem ez alatt, hogy nem szaggat a videó), akkor nem a CPU jelenti a problémát. Sávosodást okozhat a túl alacsony bitráta (mekkora egy 1080p-s állományod mérete?), az alacsony desktop színmélység (bár ennek utóbbi 10 évben nem kéne problémát okoznia), illetve a rossz minőségű megjelenítő.
2014. márc. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor jó a processzor, és a video minősége miatt volt csak néha baj és nem minden videonál.
2014. márc. 15. 12:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!