Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elég hosszú történet, de...

Elég hosszú történet, de remélem valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Mar az elején elnézést kérek, de nem tudok ékezetekkel írni a továbbiakban!! :(

Szoval eloszor is leirom a konfigot, utana a problemat!:

Asrock 960GC-GS FX alaplap(sajnos tobb ok miatt ezt kellett valasztanom)

Sapphire R7 260x 1GB GDDR5 128bit OC videokartya

4GB DDR2 RAM(ezt fogom cserelni 8GB 1333Mhz DDR3-ra)

AMD Athlon 64 x2 5600+ 2.8Ghz(Ezt cserelem FX-6300)

Es egy nagyon rossz minosegu Delux 500W-os tap(ezt fogom cserelni FSP Hexa 400W)


Szoval a problema: most vettem meg a videokartyat es szereltem be a gepbe!A gond az, hogy a gep elindul de semmilyen portbol nincs kep!(Talan az a gond, hogy nem birja a tapegyseg?)Es nem tudom elinditani a gepet!Tudom, hogy nem igazan talalnak az alkatreszek, de amint az anyagi helyzetem engedi mindent cserelek a fennt emlitettekre!(Legelore a tapot!!!)

Kerlek normalisan valaszoljatok, ahelyett, hogy leszoltok a ne tul jo konfig miatt...

Szoval a gond az lehet(hogy nem indul el), hogy nem birja a tap?Elore is koszonom a hasznos valaszokat!


2014. márc. 12. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az a probléma.

Amúgy mindent jól dugtál össze?

2014. márc. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gondolom mindent jol dugtam ossze!A gep videokartya nelkul elindul es mukodik tokeletesen, csak ha berakom a videokartyat es rakotom a tapegysegrol a 6-pin-es tapkabelt akkor nem megy...
2014. márc. 12. 18:59
 3/7 BM-Striker ***** válasza:
Vagy a táp vacak és még egy 260x-et se bír, vagy a VGA a hibás.
2014. márc. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A tápod ha minden igaz 18A-rel terhelhető a +12V-os ágán.

Az 216W ha a csillagok együttállása is kedvező.


A videokártyád max TDP-je 115W

A processzorodé 89W mivel Windsor magos

Ehhez jön még az összes motor (ventilátorok) és az alaplapon pár dolog.


Ez nagyon ki van hegyezve, még ha a maximális fogyasztás maximális terhelésre igaz akkor is.


A táp cserés lesz, de azért tegyél egy próbát a videokártyával, mert az ördög nem alszik. Kérd meg egy ismerősödet, hogy kipróbálhassátok az ő gépében, vagy vásárlás előtt tegyél próbát egy erősebb táppal.

2014. márc. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek a hasznos valaszt!

Most, hogy kihuztam a DVD iro/olvaso-t igy elindul a gep es a videokartyara dugott HDMI kabellelkep is van!Ami orvendetes, mert ezek szerint akkor a videokartya jo, tehat tapot kell mihamarabb csereljek!Megegyszer koszi mindenkinek a valaszt!

Meg egy olyan kerdesem lenne, hogy ha igy elindult akkor ugy-e nem szabad megterhelni a gepet,amig nem cserelek tapot?!

2014. márc. 12. 20:10
 6/7 anti paladin ***** válasza:

Nem szabad. Ha túlterheled a tápot, elfüstölhet és van rá sansz hogy magával ránt még pár alkatrészt.


Sőt, ha neked lennék, helyből kivenném a Radeont a gépből amíg nem szerzed be az új tápot.

2014. márc. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi, akkor új táp beszerzéséig kiveszem!
2014. márc. 12. 21:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!