Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ehhez a géphez milyen videókár...

Ehhez a géphez milyen videókártyát ajánlanátok meleg szívvel, ami kompatibilis az alaplapommal?

Figyelt kérdés

Proci: AMD Athon(tm)II X2 260 3.20 GHz

Alaplap: [link] vagy

[link]

RAM: 1x 4GB- Kingston DDR 3

HDD: 500GB

Táp: HKC 400W - (ez cserélve lesz Chieftec-re)

VGA: jelenleg integrálttal megy NVidia Geforce 7025/630a(korábban nvidia geforca 8600GT volt, igaz régi, de ment rajta az ETS 2!)

Windows 7 Pro


Nekem az új VGA 2 játékra kellene:

- Sims 2 (erről tudjuk, hogy nem gépigényes)

- Euro Truck Simulator 2 (ez viszont az, de a régi kártyával is ment)


kérdésem:

- sajnos win 7 alatt nem fut a Sims 2: Összesen max 2x tudom elindítani, utána nem csinál semmit. Minden megpróbáltam, futattom XP Sp3 kompatibilitással és rendszergazdagént, de az sem segít. Érdemes-e visszatennem az XP-t, ha megszűnik áprilistól a támogatása? Ugyanis a nyomtatóm sem nyomtat ezen rendszer alatt,XP-n nyomtat. Viszont az XP nem ismeri fel a 4GB Ram-ot csak a felét.


Ezeket a VGA-kat néztem ki:

1: Sapphire Radeon HD6670 1GB 128bit DDR5 PCI-E 11192-01-20g (sajnos ezt már nem gyártják, pedig erről nagyon jókat olvastam pl. halk, keveset fogyaszt.)

2: Van ez a hasonló másik

Sapphire Radeon HD6670 LP 1GB 128bit DDR5 PCI-E 11192-18-20g - de erről már jókat nem olvastam, pont az ellentéte a másiknak, tehát ez kizárt.

3: Sapphire R7 250 1GB DDR5 BOOST

[link]


Erről mi a véleményetek?


Mindenképpen Sapphire márkánál maradok, mert az AMD-k ezt szeretik és szerintem is jobbak.


összegezve:

- HD 6670-nél alacsonyabb számú kártya nem jöhet szóba

- halk legyen

- kevés fogyasztású (nem menne éjjel-nappal)

- 1GB DDR5-ös


Bocsi, ha hosszú voltam :)



2014. márc. 11. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Válaszoltam a másik kérdésednél.12:05 vagyok.
2014. márc. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem is hasonló confingom van. (Core 2 Duo E8400 3GHZ 2 mag, 5 GB ddr2 ram) Szintén Sapphire fan :D Egy Sapphire Radeon HD 2600 XT-ről váltottam egy Sapphire HD 7750-re, tavaly vettem 25k-ért 2 év garival, és teljesen megvagyok vele elégedve, halk, szerintem jó ár-érték arányú. 1280x1024-es felbontáson Assasins Creed IV Black Flaget is simán vitte max- grafikán. Szerintem ennél erősebb kártya már felesleges lenne. :D
2014. márc. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Ezzel a típussal is szemeztem :)
2014. márc. 15. 20:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!