Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van az hogy mikrofon...

Latras kérdése:

Miért van az hogy mikrofon hangja jól működik, de a fülhallgatóba nem hallok semmit?

Figyelt kérdés
Már sokféle kép próbáltam. Többször újra raktam gépet és az illesztő progit, de a fülhallgatóban semmi hang. Mi lehet a gond?

2014. márc. 8. 12:52
 1/2 Mr. V. ***** válasza:

Jó helyre dugtad a fülhallgatót? (zöld jack az újabb alaplapokon)

Fel van hangosítva a hangerőszabályzó master és wave csúszkája is?

Nincs bekapcsolva a némítás egyik említett csúszka alatt sem?

Biztos, hogy lejátszáshoz az a hangkártya van kijelölve (ha több hangkártyával rendelkezel)?

Jól be vannak állítva a kimenetek? A hangkártyához kapott driverek tartalmaznak különböző beállító progikat (control panel), amikkel 3 jack-es hangkártyán is megoldható az 5.1-es hangzás és minden jack átprogramozható, hogy épp bemenet vagy kimenet, vagy épp mi legyen. Sőt kimenet esetében az 5.1 egyik tagja, ami line szintet ad, tehát a fejhallgató nem szólal meg róla, vagy erősítős sztereó hangszóró, amiről szintén nem szólal meg a füles, vagy szimpla fejhallgató.

Tehát célszerű vagy a jobb alsó sarokban keresgélned egy hangkártyához tartozó progit vagy a vezérlőpultban (nem a hangok és ... között, hanem a vezérlőpult listájában pl. egy realtek vagy amilyen hangkártyád van.

2014. márc. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szerintem az is lehet, hogy nem érzékeli hogy be van dugva a fejhallgató. Arra is gondoltam hogy nem lehetne mondjuk a pirosra (ott érzékelné a fejhallgatót) átállítani a hangokat?
2014. márc. 13. 12:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!