Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a Notebookomba a beépített...

Ha a Notebookomba a beépített kártyaolvasót a Linux Live USB USB portként észleli akkor tud a gép memóriakártyáról bootolni?

Figyelt kérdés
Nos kellene nekem Pendrive is de fényképezőbe memóriakártya is... és azért tettem fel ezt a kérdést mert ha tud memóriakártyáról bootolni pl windows vagy linux telepítőt akkor nem vennék pendriveot csak egy memóriakártyát de akkor abból dupla méretűt...

2014. márc. 8. 11:46
1 2
 1/12 P.O.C. ***** válasza:
Igen, tud. Gyakorlatilag a kártyaolvasó is az alaplai USB -re csatlakozik.
2014. márc. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm... Rögtön ki is próbálom, mármint előbb leszedek egy linuxot... Meg igazság szerint alapból a memórakártya felé hajlok mert a beépített kártyaolvasó sokkal gyorsabban dolgozik mint pl egy pendrive... legalább is ami van pendrive-om lassabb mint a kártyaolvasóban a memóraikártya...
2014. márc. 8. 11:57
 3/12 A kérdező kommentje:

Ha bootoláskor ez a szöveg fogad akkor szerinted maga a telepítő a rossz vagy én toltam el valamit? de egyébként mindig így szoktam csinálni és máskor jó volt... szóval ez a szöveg fogad:


Boot loader


/casper/vmlinusz: file not found

2014. márc. 8. 12:16
 4/12 A kérdező kommentje:
Ubuntu 13.10-et töltöttem le az ubuntu.hu-ról...
2014. márc. 8. 12:18
 5/12 A kérdező kommentje:
jah és nem látja a bootmenüben a kártyaolvasót...:/ szóval nem enged kártyaolvasóról bootolni...
2014. márc. 8. 12:19
 6/12 P.O.C. ***** válasza:
Passzolok, Linux -ot még sosem telepített USB -ről, csakis Windows -t. Linuxot eddig mindig csak optikai lemezről telepítettem.
2014. márc. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 P.O.C. ***** válasza:

"jah és nem látja a bootmenüben a kártyaolvasót...:/ szóval nem enged kártyaolvasóról bootolni..."


Akkor kérj kölcsön egy külső kártyaolvasót.

2014. márc. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
kártyaolvasóm az van... arról bootoltattam... arról bootol csak ezt a szöveget adja be amit leírtam...
2014. márc. 8. 12:22
 9/12 P.O.C. ***** válasza:
Akkor nem a Laptop beépített kártyaolvasóját használod?
2014. márc. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
most mikor írtam hogy nem látja akkor azzal próbáltam... aztán mikor írtam hogy milyen szöveget adott ki akkor meg külső kártyaolvasóval... a belsőnél nem látja a kártyát a külsőnél meg nem megy rendesen mert szenved a fent leírt hibaszöveggel...
2014. márc. 8. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!