Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudnám az ssd-ről...

Gagyio kérdése:

Hogyan tudnám az ssd-ről könnyen (akár programmal) átrakni az ilyen kis fájl készítő mappákat stb a hdd-re?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy az ssd-m kapacitása állandóan ugrál és félek, hogy írásként gyakorlatilag pazarolom az élettartamát, az ssd-nek. Program ehhez ? Ha nem érhető kérdezzetek vissza.

2014. márc. 5. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvileg napi 10GB írás mellett is legalább 10 év jósolható a mai SSD meghajtóknak. Nem kell túlparázni a dolgot. :)
2014. márc. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De ilyen megoldható ? Tudom hogy nem kell halálosan komolyan venni ezt, de szeretnék nyugodtan tevékenykedni a gépen és nem egy lassú és halott ssd-vel találkozni az egyik nap...
2014. márc. 5. 23:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Sok mindent át lehet helyezni a HDD-re (bár pontosan nem tudom, hogy mit értesz a kis fájl készítő mappák alatt), hogy minél kevesebb írás történjen az SSD-n, viszont így meg szerintem részben azt is bukhatjuk, ami miatt ezt a típusú meghajtót megvettük. Én csak a kötelező dolgokat tartom be (AHCI mód, 20% szabad hely, nincs töredezettség mentesítés stb) és használom rendesen az egységet...hiszen azért van. Az első meghajtóm ráadásul egy 60GB-os példány volt, amin a végén már csinálgatnom kellett a szabad helyet, de 2 évig vígan nyúztam. Ez idő alatt összesen 3159GB írás történt rajta (ez napi 4,3GB átlagosan és szinte minden nap megy a gép órákat vagy akár napokig egyhuzamban). Most ez a kis meghajtó átkerült a kisebbik gépbe egy secure erase után és az SSD Life még mindig 9 éves élettartamot jósol neki (2 éve új korában 10 évet). Most pár hónapja egy 120GB-os modellt nyúzok már, van vagy 60% szabad helyem és egyáltalán nem törődök ilyen apróságokkal, hogy mikor fog elhasználódni...addig még 3x lecserélem valószínűleg.

Az SSD life szerint 520GB írás történt már a meghajtón 2,5 hónap alatt (napi 6,9GB átlag), ami az elején jobban megugrott a telepítések és tesztelések végett, szóval hosszú távon ez is le fog esni legalább 5GB/napi írás átlagra. Véleményem szerint nagyon sokáig fogja bírni...

2014. márc. 6. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát rendben. Legyen úgy ahogyan gondoljuk. A legjobbakat és köszönöm a választ.
2014. márc. 6. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!