Ha elsötétedik a laptopom képernyője egy idő után (5 perc kb. ) kékhalált kap. Miért?
„Valódi” kék halál akkor következik be, amikor a Windows NT operációs rendszer rendszermagja nem tud helyreállni egy hibából, és az egyetlen reakció, amit a felhasználó tehet, az operációs rendszer újraindítása, elvesztve ezzel a nem mentett munkát, az éppen akkor futó programok állapotát, és valószínűleg megtörve a fájlrendszer integritását. A kék képernyőn megjelenített információ nem elég annak megállapítására, hogy mi nem működött megfelelően, még az olyanok számára sem, akik hozzáférhetnek a forráskódhoz (például nem tartalmaz veremkiíratást, de ha lenne, akkor is sok munka lenne leírni valahova, ugyanis ekkor nem menthető a képernyő tartalma). Csak azt írja ki, hogy mely pontnál történt meg a kód összeomlása, amely akár teljesen különbözhet a hiba származásától, és így képes félrevezetni a felhasználót, hogy azt higgye, egy hardver hibájáról vagy hasonlóról van szó. A kék halál általában csak akkor jelenik meg, ha a Windows egy nagyon komoly hibát észlel. A kék halálnak ez a változata szerepel a Windows NT-kben, így a Windows 2000-ben, a Windows XP-ben és a Windows 7-ben is.
A kevésbé komoly kék halállal a Microsoft néhány otthoni operációs rendszerein találkozhatunk: a Windows 95-ön, 98-on és Me-n. Ezeken az operációs rendszereken a kék képernyő a fő mód arra, hogy a VxD-k jelentsék a hibákat a felhasználónak. Belsőleg erre a „halálnemre” „_VWIN32_FaultPopup” néven hivatkoznak. A Windows 9x-/Me-típusú kék képernyők lehetőséget adnak a végfelhasználónak az újraindításra vagy a folytatásra. Viszont a VxD-k nem jelenítenek meg kék halált könnyelműen – általában olyan hibát jeleznek, melyeket nem lehet javítani a számítógép újraindítása nélkül, így a halál után a rendszer általában instabil vagy nem válaszol.
A kék képernyők megjelenésének leggyakoribb oka a DLL-ek inkompatibilis változatainak problémái. Ezt az okot gyakran hívják DLL-pokolnak („DLL hell”). A Windows ezeket a DLL-eket akkor tölti be a memóriába, amikor igényli őket az alkalmazás; ha a verziók megváltoznak, akkor legközelebb, amikor az alkalmazás betölti a DLL-t, lehetséges, hogy különbözik attól, amit az alkalmazás vár. Ezek az inkompatibilitások egyre csak nőnek, ahogy egyre több új szoftvert telepítenek, és ez az egyik fő oka annak, hogy miért stabilabbak a frissen telepített Windows-példányok a „régebbieknél”.
ez igen!!! eddig ezt sem tudtam :)
jó részletes
Magyarra leforditva a reszletes leirast: Kek halalt kaptal, erd be ennyivel.
Amugy van valami log fajl ami tarolja a kek halalokat? Nem vagyok Windows felhasznalo, ezert kerdem.
elmáletileg a C:/Windows/Minidump mappába van egy log fájl amit ezzel a progival tudsz megnyitni
www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!