Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD A10-5800K vagy Intel...

Mahiko kérdése:

AMD A10-5800K vagy Intel Pentium G2020?

Figyelt kérdés
Az AMD A10-5800K-nek integrált Radeon HD 7660D-je van... oké... de ennek mekkora a teljesítménye, hány MB/GB?

2014. márc. 2. 19:16
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

APU-nál a dual chanel többet számít, mint a magas órajel, de persze az is jó, ha minél gyorsabb. Alap szinten 1600-as is elég, de most láttam DDR3-1866 CL9 Kingston memóriát 12,5k-ért, ami alig drágább, mint az 1333-as verziója. Ha azt vesszük, akkor 2 modul esetén ez 4k difi plusz a CPU 8k-val drágább, akkor is 12k-ba kerül egy HD7660D, ha úgy vesszük. Ennyit még mindig megért, mert ennyi pénzből csak gyengébb cuccot lehet kapni! De mint mondtam, aki játékos céllal épít gépet az számoljon diszkrét kártyával! Az sem rossz, ha ideiglenesen használ valaki APU-t, mert csak hónapokkal később lesz pénze mondjuk egy 7790 szintű kártyára...addig kompromisszumos megoldásnak jó illetve vésztartaléknak is megteszi. Nyilván aki eleve játékra épít gépet inkább egy valamire való diszkrét kártyát vegyen, hiszen az a legfontosabb hardver egy játékos gépbe.

Az meg, hogy a 9600GT középkategóriás kártya volt az nem jelenti azt, hogy ma is az, nem is erre akartam kijukadni, hanem arra, hogy ami anno egy 100W-t zabáló videokártyaként volt megvehető az pár évvel később ott lapul a CPU-ban és egy kisujjkörömnyi helyet foglal a chipből. Meg ahhoz képest, hogy 15 éve még kerülendők voltak az IGP-s alaplapok, később már megbízhatóbbak, de nagyon gyengék voltak, azokhoz az időkhöz képest ma egy IGP egészen használható is lehet már. Nem hiszem, hogy egy 28k-s procitól el kéne várni, hogy egy hasonló árú HD7770 szintjén dolgozzon benne az IGP...

Ahogy elnézem viszonylag sok alsó kategóriás 10k körüli videokártya fogy a piacon és némelyek még játékra is elégedetten használják ezeket a szutykokat. Ezek helyett egy normálisabb APU jobb megoldás.

Az APU, meg mint írtam egy általános célú eszköz, nem gamer cucc, nem munkaállomás vagy szerver, hanem egy egyszerű otthoni platform, ami a felhasználók nagyobb részének az igényét kielégítni, főleg egy 5800K szintű cucc, ami azért 4 szálon viszonylag jó teljesítményt ad, bizonyos alkalmazásoknál a GPU erejét is bevetheti, HD videókat dekódol és egyszerűbb igények mellett egy kis játékról sem kell lemondani. Az APU jó cucc, de ez nem jelenti azt, hogy mindekinek jó és ez a legjobb megoldás bármire. Nekem is FX-6300 procim van túlhajtva meg egy OC-s HD7850, de mégis tetszenek az APU-k. Csak itt a szűkebb családban is ismerek néhány emberkét, akiknek bőven elég lenne és nagyon tetszene egy akár egy 5600K APU is 2x2GB DDR3-1600 memóval a mostani gépe helyére.

2014. márc. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!