Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártya vagy alaplap...

Videokártya vagy alaplap probléma, esetleg valami más?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy 2 éves konfiguráció amely a következő paraméterekkel rendelkezik:

AsRock H67M

Intel I5-2400

2x4 gb ram

MSI R6850 Cyclone Power Edition

LC 6600GP2

Win 7 64bit


A probléma a következő. Nem jeleníti meg a képet a videokártya ezert elküldtem, hogy garanciában nézzék meg mi a gond. 1 hétig tesztelték és visszaküldték h hibátlan.

Elvittem egy számítógép boltos ismerősömhöz, ahol több gépen is kipróbáltuk és tökéletesen működik.

Eközben teszteltük az alaplapot, ram-ot, tápot több típusú vga-val, és minden tökéletes. Valamiért együtt nem hajlandóak 2 év után működni.

Vettem egy új alaplapot, AsRock B75M DGS r2.0 személyében de ugyan azt a hibát produkálja.

Másik gépben megy a vga csak ezen a 2 alaplapon nem.

Kezdek kifogyni az ötletekből. Hol lehet a gond?


2014. márc. 2. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem babráltál valamit az alaplapod Biosán?

Én arra gondolnék,hogy valamit valahol elállítottál.

2014. márc. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem szoktam a biosban semmit állítani, mindent gyari beálliátson szoktam hagyni. Semmi tuning vagy ilyesmi.
2014. márc. 2. 11:59
 3/9 levis56 ***** válasza:
Én most rendeltem egy Asrock H81M-HDS lapot az szintén nem kezelte a HD 7730 VGA-t,míg a Biostar alaplapomban tökéletes,hajlamos leszek azt hinni hogy az Asrock lapokkal van gond.Próbálj egy másik VGA-t az Asrock lapokba kipróbálni.
2014. márc. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a tápoddal lesz a gond !!! mért a video kártyában keresed a hibát ha megállapították hogy 100% -ig jó ?! ilyen lc power noname szart mi az is f**ért vettél ???? egy minőségi tápra cseréld le és működni fog minden !!! xfx 450 pro meg teszi !
2014. márc. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is gondolkodtam ezen de akkor 2 évig miért működtek együtt, meg BIOS frissítés sem volt és csak 1x volt újratelepítve a win(ugyan az), valamikor tavaly nyáron és most egyik napról a másikra vége!?
2014. márc. 2. 12:11
 6/9 A kérdező kommentje:
Valóban a leggyengébb láncszem a táp. Boltos(ismeros) anno esküdött hogy nagyon sokat eladott belőle gond nélkül de azt hiszem hétfőn gariban visszaviszem hozza.
2014. márc. 2. 12:14
 7/9 anonim ***** válasza:
ilyenek a noname tápok mennek egy ideig ki számíthatatlanul aztán meghalnak. nekem a chieftec gpa 500s tápomal is ez volt anno egyxer csak nem kapcsolt be vele a gép még éget szagot sem éreztem .. mielőtt új lapot vettél volna meg kellet volna próbálni másik táppal a gépet.
2014. márc. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy teszteltük a tápot egy olyan MSI videokártyával amin mind a kettő 6pin-es csatira szükség van és kihajtotta.
2014. márc. 2. 13:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Attól mert gagyi a táp, még bekapcsolni bekapcsolna a gép meg kép is lenne.Legfeljebb terhelésnél omlana össze a rendszer.Ilyesmi bármilyen alaplappal előfordulhat szerintem Egyszerűen nem kezeli és kész.De az Asrockra sok panaszt hallottam már.Próbálj meg megszabadulni az alaplapoktól és egy olyan alaplapot szerezni amiben 100%, hogy megy a kártya.
2014. márc. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!