Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » S Ü R G Ő S! Melyik a jobb?...

S Ü R G Ő S! Melyik a jobb? Intel 1150-es gigabyte alaplap vagy az fm2+-os gigabyte alaplap?

Figyelt kérdés

Intel: Gigabyte GA-H81-D3 (16 giga ramig bővíthető) 15.000ft

FM2+ : F2A88X-D3H (64 giga ramig bővíthető) 18500ft



Már megvettem az amd-set...de kicserélik ha akarom és a fent maradó összeget visszafizeti a cég ha az intelt választom esetleg mégis.Vissza küldjem vagy nem?


Azért akarom vissza küldeni,mert megijesztettek azzal,hogy a legerősebb fm2+-os proci sem tud kihajtani egy erős VGA-t, míg az intel igen....ahogy ezt meghallottam, ijedtségembe írtam í cégnek hogy cserét akarok intelre.... pedig ezen az amd-n annyi csatlakozó van,meg rengeteg bővíthetési lehetőség...segítsetek mit csináljak?Még nem késő ha az fm2+ ajánljátok...siessetek kérlek a válasszal!


2014. márc. 1. 05:42
 1/6 anti paladin ***** válasza:

Jelenleg a legerősebb proci fm2+ foglalatra (Athlon 2 x4 760k) kb. egy i3 erejével ér fel mindezt 20e Ft-ért, szemben az i3 30e-es árával.


Viszont hátránya, hogy a következő években sem várható jelentés előrelépés az amd részéről, 1150-es foglalatba pedig pakolható i5 is ami már elég a komolyabb kártyákhoz, cserébe az i5-ök ára 45-50e-nél kezdődik.


Azt sajnos nem tudom megmondani, hogy honnantól kezdve nem elég egy négymagos athlon2 ereje.


Viszont a csatlakozók száma bőven elég az 1150-es lapon is. Előlapi porttal van rajta 8 usb port és 4 sata (azért nem gyakori, hogy 2-4-nél több kellene egy mezei gépbe de már a négy is ritka). Ami egyedüli előnye (jelen esetben) az amd-s lapnak az az optikai hang kimenet ha használnád.

Szóval sztem ne a portok száma legyen a fő szempont a választásnál.

2014. márc. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hogy nem várható fm2+ ra a jövőben semmi....már meg is érkezett [link] A10-7850K jelenti a csúcsot 12 maggal (4 CPU+8 GPU), ezt követi az A10-7700K és az A8-7600 10-10 maggal (4+6-os konfigurációban)
2014. márc. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Utolsó... Ezek az APU-k harmatgyengék.
2014. márc. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anti paladin ***** válasza:

2.


Az új apuk cpu része minimális előrelépést jelent a korábbi trinity/richland-hoz képest.

Az igp-t hiába számolod mint általános számító egységet, a kérdező (valószínűleg) elsősorban játékra használná a gépet és jelenleg a fasorban sincs olyan játék ami kihasználná a igp-t általános célokra. És arra nem érdemes építeni, hogy egyszer végre beérik a hsa gyümölcse, a kérdező most szeretne gépet építeni.


Az általad ajánlott Kaverik ára 41e és 55e iponon. Ebből már kijön egy i5 ami legeslegrosszabb esetben is ugyanazt tudja mint a Kaveri vagy jócskán gyorsabb. Valós, elterjedt feladatokra értve.

2014. márc. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen...gépet építek...EDDIG megvettem a gépházat Gigabyte GZ-G1 PLUS-t, beleszerettem, egyszerűen gyönyörű:


http://www.youtube.com/watch?v=ILpicyZ0u58


Megvettem egy Chieftec tápot 650W-osat:


[link]



Meg van ez az F2A88x-D3H alaplap... francba, de elkapkodtam...nem azt mondom hogy húú 200.000forintos gépet építek, csak egy alap gamert, ami erős persze... értitek na...Nem veszi vissza a cég... szopás a köbön

2014. márc. 1. 12:40
 6/6 anti paladin ***** válasza:
Nem olyan hű de gáz. Vegyél bele egy combos Athlon 2-őt, azzal is elleszel még egy jó darabig.
2014. márc. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!