Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudom beüzemelni az...

Miért nem tudom beüzemelni az új HDD met?

Figyelt kérdés

A probléma kicsit bonyolult megprobállom érthetően vázolni a dolgot ! Ma sikerült hozájutnom egy HDD hez egy 2 TB-os HDD hez. Viszont nembirom beüzemelni ! Rácsatlakoztatom a gépre eddig jó mikor kapcsolódik fel a számitogép a bios ellenőrzésnél megjelenik h Master Slave bla bla bla ra rávan csaltakoztatva a merevlemez ugyebár... ezután felnyitodik a számitógép a sajátgép-ben a merevlemeznek semmi nyoma ... nagynehezen kideritettem h ezekhez a Seagete márkájú HDD hez készült egy program aminek a neve DiscWizard . Letöltöttem feltelepitettem ... természetesen csak akkor engedi telepiteni amikor a gépen van egy Seagate vagy azthiszem h a Maxtor t is támogatja a lényeg h okvetlen csatlakoztatva kell hogy legyen a HDD . Az instaláció után a programban lehet trükközni és van olyan menüpont is hogy Új patrició hozzáadása persze mind ez angolul ... kiválasztom a menüpontot és ott a már meglévő merevlemezeim melett ott a 2TB s merevlemez is (1.816TB) a sajátokat nem lehet megváltoztatni csak a Seagate illetve a Maxtor HDD -hez enged hozzányúlni . Kiválasztoma HDD-t a 2TB-osat azután lehet választani hogy milyenre formázza le azthiszem van MDR meg GPD vagy ilyesmi kiválasztom az egyiket aztán NTFS ugyebár és elinditom a dolgot a program 19% vagy 23% vagy 45 % nál megláll végig még sohasem futott le megáll és kidob egy üzenetet hogy muszály a gépet restartolni és csak utána folytathatja a fojamatot a program és ha a Cancel ra lépek rá akkor a folyamat megszakad .... okés rámegyek a restart ra . Miután a gép jön fel és jön a BIOS ellenőzés akkor a 2TB merevlemez eltünik a BIOS-ból tehát mintha nem lenne csatlakoztatva pedig rávan kötve a gépre mind1 felnyitódik a gép megnyitom a programot megint a Create new patrition ra rámegyek azomban innen is eltünik a 2TB merevlemez és csak a már meglévő merevlemezeket mutatja amikhez ugyebár nemlehet hozzányúlni !!! A merevlemezt csak úgy lehet újra beüzemelni hogy mikor nyitva a gép szétkapcsolom utána restart és mikor jön fel a gép a BIOS újra jelzi a HDD t a program is viszont ha újra elinditoma programot megint kiirja h újra kell inditani és ujrainditás után megint csak eltünik a HDD !!!



Nem vagyok amatőr szerintem... de ilyennel még nemtalálkoztam !!! Bárki akinek van tanácsa vagy találkozott már hasonlóval kérem okvetlen irjon !!!



2014. márc. 1. 00:16
 1/8 anonim válasza:

-tápfeszültség csatlakozása - ellenőrizni

-adatkábel csatlakozása (mindkét vége) - ellenőrizni

-adatkábel hiba

-tápegység gyenge

-HDD hiba

-alaplap hiba

2014. márc. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azon felül amit az első válaszoló írt, próbáld egy Live CD Linux-al, hogy az mit szól hozzá. A 2TB egy határvonal, nem minden operációs rendszer, BIOS kompatibilis vele.
2014. márc. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És pontosan ez a Live CD Linux mire is szolgáll ?
2014. márc. 1. 09:51
 4/8 anonim ***** válasza:

A Live CD azt jelenti, hogy bootolható, telepítés nélkül használható operációs rendszer változat. Neked annyi a lényeg, hogy csak berakod a CD lejátszóba, elindul, és használhatod.


Tölts le egy Ubuntu 13.10 dvd-t, indítsd el, indítsd el pl. a Disks (Lemezek) nevű alkalmazást (terminálból gnome-disks), többit rád bízom.

2014. márc. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Oké ! Megprobállom !
2014. márc. 1. 18:39
 6/8 A kérdező kommentje:
*l
2014. márc. 1. 18:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom megoldódott-e már, azért írok.

Az új merevlemezeket particionálatlanul árulják, ne keresd a sajátgépben. A sajátgép ikonjára kattints jobb gombbal, majd kezelés, lemezkezelés. Itt a Windows beépített lemezkezelőjével találkozol, ennél bonyolultabb program nem kell egy HDD beüzemeléséhez, a lemezkezelő pedig elég egyszerű. Partíciót kell létrehozni az új lemezen, ekkora méretnél még MBR-t válassz. Kiválasztod milyen betűjel alatt jelenjen meg, minden más maradhat változatlan, esetleg a kötet nevét átírhatod, ez fog megjelenni a sajátgépben. Miután ezzel megvagy, már láthatónak kell lennie a kívánt helyen. Ideális esetben ennyiből áll a merevlemez beüzemelése, a DiscWizard nevű programot törölheted.

2014. márc. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
alaplap típusa nem tudja kezelni a 2 terrát, bár azóta gondolom rájöttél
2017. márc. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!