Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mik a videó kártyám adatai?

Mik a videó kártyám adatai?

Figyelt kérdés

nos nem tudom eldönteni mik a vidi kártyám adatai mert mindenhol mást látok. a gpu z azt mondja hogy a gpu órajele:1100 mhz és a memória jele 1250. Néztem tesztet ott azt írták órajel 1150 és memória 5000 mhz. Teszt oldala : [link]


a másik kérdés a vtx3d egy jó márka megbízható?


2014. febr. 23. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia szerintem a gpu z az jobb. (A vidikártyád dobozára nincs rá irva?) Utóirat: A videókártya nem rossz de mivel nem a legismertebb márka így nem ajánlom.Amit ajánlok:ASUS,Sappharie,NVIDIA, meg talán a Gigabyte de az inkább alaplapok gyártásában jó. 2. Utóirat: A Sappharie vidi kártyák elég olcsók,de az NVIDIA-nak meg rossz a hűtése. REmélem segítettem :)
2014. febr. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. febr. 23. 19:52
 3/5 anonim ***** válasza:
A GPU-Z a valós órajelet írja ki(1250MHz). A GDDR5-nél a működéséből adódóan az effektív órajel ennek négyszerese azaz 4x1250=5000MHz.
2014. febr. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A GPU-Z a memória valós órajelét írja, míg a hatásos órajel DDR memóriák esetén dupla a GDDR5 esetén négyszeres. Tehát 1250MHz GDDR5 = 5000MHz hatásos órajel!

Az 1100 és 1150 között minimális az eltérés. A HD7770 eredetileg 1000MHz-es, tehát az 1100/1150Mhz már OC (túlhajtott) kártya.

A VTX3D nem rossz, lényegében a taiwani TUL Corporation leányvállalata, akikhez a Powercolor márka is fűződik. Tesóm gépében egy 3,5 éves VTX3D HD5750 kártya van, remekül szuperál a mai napig, hűvös és nem is hangos. Én magam is használtam 2 évig egy VTX3D HD6850-t, aminek szintén nem volt semmi baja, de végül lecseréltem erősebbre.

#1:

Olyanról nem hallottam, hogy Nvidia márkájú videokártya. A két chip tervező cég (AMD és Nvidia) megtervezik a GPU chipet, amit a TSMC legyárt nekik. Néhény mérnöki tesztpéldány után belövik a specifikációkat és egy kiemelt gyártó készíti el nekik a referencia modelleket (AMD esetében ez a hong kongi PC Partner, akikhez a Sapphire márkanév is köthető). Referencia kártyákból mindegyik egy helyen készül, a többi gyártó csak átmatricázza a terméket. Később (vagy van amikor már kapásból) elkészülnek a többi gyártónál is az egyedi modellek, általában jobb hűtéssel, néha áttervezik a nyákot is illetve megjelennek az OC verziók is. Tudtommal az AMD és az Nvidia nem gyártanak videokártyát.

2014. febr. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A HD7770 magjának órajele eredetileg 1000 MHz.

Ettől a különféle gyártók eltérhetnek. Gyári tuningnak is nevezik ezt. Néha "OC" a jelölése, de jelen esetben " X-Edition".

Egyébként a belinkelt cikk címe is:

Gyárilag tuningolt Radeonok VTX3D módra

2014. febr. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!