Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pendrive-ban van valamiféle...

Szelepke kérdése:

Pendrive-ban van valamiféle tápegység (elem)?

Figyelt kérdés

Mennyi ideig működőképes egy pendrive?

Azért a kérdés,mert Én már a sokadikat használom el.


2014. febr. 23. 08:40
 1/8 anonim ***** válasza:

xD Figyelj te IQ harcos. Létezik Google ám.


Tudod az USB felépítése hogy néz ki?

[ _ _ _ _ ] <-- így nem? Nos:

A váz a szigetelő.

és a "vonalak" az 5V+, AdatIn, AdatOut, és a Föld.

Azaz a Gép adja az áramot az Pendrive-nak.


A Pendriveban flash memória van, azaz az áram megszűnésével nem veszti el a tartalmát a RAM-mal ellentétben. Így nem is kell neki "elem".

2014. febr. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs. A használattól függ (is) az élettartam, bár nekem hullt el 16GB-os pendrive-om fél év után s, úgy, hogy nem sokat használtam. Általában azért évekig elmennek, de ha nagyon sűrűn másolgatsz rá az rövidíti az élettartamot.
2014. febr. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nincs benne. Attól függ, hogy mennyire/mire használod. Ha csak adatokat hurcolászni, akkor nagyon sokáig ki kéne bírnia, neten 5-8 éves pendriveokra írják, hogy még működik. Ha ReadyBoostnak, akkor valószínűleg hamarabb tönkremegy.

Nekem még soha nem ment tönkre pendriveom, hamarabb cserélem le (a méret miatt), mint hogy tönkremenne. Bár az is igaz, hogy márkás pendriveokat szoktam venni. 1 kivétellel Kingston volt mind. Épp egy 64GB-os Kingston DataTravelert nyúzok.

2014. febr. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem meg pont egy Kingston Rubber USB3-as cucc szállt el egyik pillanatról a másikra, még egy éves sem volt. Papírjai nem voltak már meg, így ment a kukába (80%-ban nekem is Kingston pendrivejaim vltak, de nem halt meg egyik sem....pl van egy 64MB-os Emtec a fiókban, még mindig működik, igaz nem volt agyon gyúzva, most meg már csak porfogó...sztem kb 10 éves lehet). :)
2014. febr. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
64 MB? :-D
2014. febr. 23. 10:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Annyi biza! :) Az első SD kártyám 32MB-os volt, amit 8k-ért vettem egy 50k-s 2 megapixeles fényképezőgépbe. :) Az első mp3 lejátszóm már 128MB-os volt...nagyon szerettem, bár akkor azért is elkértek 20k-t! Változott a világ! :D

Nem beszélve, hogy középsuliban még 80286-os gépeken nyomkodtuk a DOS és a Win 3.1-t 8MHz-es procikkal, 1MB RAM volt benne és 50MB-os merevlemez, 16 színes EGA monitorral (640x350)! Akkor egy 1,44MB-os 3,5" floppyn vagy 4-5 játékot cipelgettem.

2014. febr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A régi szép idők. :D


Van egy törvény:

Az informatikai teljesítmény másfél évente megduplázódik.

2014. febr. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A Moore-törvény. :)

Bár sztem ezt nem lehet már sokáig fenntartani illetve a fejlődés is lassulni látszik. Az utóbbi években a Sandy Bridge óta nem nő a CPU-k teljesítménye drasztikusan, az AMD is egy helyben topog kb. A grafikus chipeknél még látszik hasonló léptékű növekedés illetve az okostelefon/tábla piacon óriási a növekedés az utóbbi években.

2014. febr. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!