Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Segítség, víz ment az LCD...

Segítség, víz ment az LCD monitor panelje mögé, most mit tegyek?

Figyelt kérdés

A következő helyzet állt elő, hogy pontos legyek nem víz, hanem ablaktisztító folyt be az LCD monitorom panelje mögé.

Jobb oldalt, középen folyt be egy kis ablak tisztító és egy fehér folt van a helyén, ugyan látszik a kép de sokkal világosabb és elég bosszantó volt, természetesen nem használtam tovább a monitort, megpróbáltam kiszárítani. Most a folt nem látszik, csak nagyon halványan, ha oldalról tekintek a monitorra, viszont a monitor alsó részén 3-4 centiméter területen vízszintes csíkok jelentek meg. Mit javasoltok?



2014. febr. 21. 21:22
 1/10 A kérdező kommentje:
Ha számít, akkor a monitor: ViewSonic VA916, 1280x1024 75Hz (natív)
2014. febr. 21. 21:30
 2/10 anonim ***** válasza:
azt a monitort buktad ha csikóz pixel hibás lett .
2014. febr. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Olvasgattam kicsit, és arra gondoltam, hogy a vezérlő panel romlott el. Lehetséges ez? Ha igen mennyiért cserélik ki?
2014. febr. 21. 22:22
 4/10 anonim ***** válasza:
olcsón kaphatóak már monitorok.. gyűjts kicsit aztán vegyél egy jobbat
2014. febr. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
használtan 15 ért veszel full hd-s monitort ha még olcsóbb kell 10 ér is kapsz minsőégit
2014. febr. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagy kár, a szívemhez nőtt :), ha jól értelmezem többe kerül a javítása, mint egy új monitor :S

Köszönöm a válaszokat!

2014. febr. 22. 00:37
 7/10 anonim válasza:
Nem kell kidobni ha nagyon a szivedhez nőtt, virágállványnak még jó lehet.
2014. febr. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi ez igazán kedves volt...
2014. ápr. 10. 20:55
 9/10 anonim ***** válasza:
Szárítsd ki.
2014. júl. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért érdemes a kiszárítás mellett normálisan eltávolítani a beszivárgott folyadékot az LCD panelből, az alább látható videó megmutatja ennek módját. Persze ez veszélyes dolog, mivel nagyon érzékeny szerkezet a kijelző, és az újabb LED típusoknál már 3-4 különböző, borzasztóan törékeny réteg is lehet, amit le kell szerelni, és külön-külön áttörölgetni valami nagyon száraz, és nagyon finom dologgal.


Íme a videó:

https://www.youtube.com/watch?v=1Dc6_yPdNvU

2014. szept. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!