Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Akkor most kezeli az 1600-as...

Akkor most kezeli az 1600-as ramokat?

Figyelt kérdés

Nekem egy Gigabyte GA-H61M-S1 alaplapom van. A gyártó honlapján az van írva, hogy max 1333-as ramokat kezel.

Beletettem az 1600 as ramjaimat, beléptem a biosba és ott alapból 1333-as van beállítva, de az exteme profilnál be tudok állítani 1600 as frekvenciát, és el is indul vele a gép, és működik is rendesen.

A ramok 1600 cl11-es kingstonok

i3 3220 proci van


Egy személyes észrevételem van, hogy 1600on mintha lassabb lenne a gép, de lehet hogy csak bebeszélem magamnak.

A gép nem fagy, semmi jele annak, hogy gond lenne. A benchmark(statikus olvasás és írás teszt) programok kicsi javulást mutatnak 1600on.


2014. febr. 20. 18:26
 1/3 A kérdező kommentje:
2014. febr. 20. 18:45
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem sokat számít gyakorlatban a RAM órajele, pláne ha ehhez lassabb időzítés is párosul. Gyakorlatban nagyon minimális az eltérés teljesítményben egy 1866 és egy 1333-as modul között. Persze memória benchmarkokban kimutatható a különbség, esetleg néhány memória intenzív alkalmazásnál is van egy kis mérhető difi, de amúgy a CPU általában nem szenved sávszélesség hiányban munka közben. Ha netán úgy érzed, hogy az 1333 jobb (plusz hivatalosan az is a támogatott), akkor nyugodtan állítsd vissza...

Az APU-kban lévő integrált GPU már sokkal jobban szereti az extra sávszélt, így ott a dual chanel és a magas órajelű RAM sokat számít (a GPU-k által végzett feladatok igen sávszélesség igényesek), CPU-nál ezek sokkal kevésbé fontosak.

2014. febr. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 dromedarbalu ***** válasza:
Azok az 1155 lapok ddr3 1333 MHz ig kezelnek az 1600 as beállítás értelmetlen nem gyorsul ráadásul tuning nak számít.
2014. febr. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!