Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kell ezt értelmezni?

Hogyan kell ezt értelmezni?

Figyelt kérdés

Össze akarok vetni gamer laptopokat egymással, és nem tudom hogy a processzornál hogyan járjak el, ha pl. ilyen van:


Intel Pentium 2020M (2 x 2,40GHz, 2MB Cache)


Intel Pentium 2117U (1,80GHz, 2MB Cache)


Ezeket hogyan vetem össze egymással, melyik a jobb? Gondoltam a benchmark oldalakra, de ott nem veszik figyelembe a CPU konkrét frenkvenciáját, én viszont azt is bele akarom venni, hogy a tényleges teljesítményhez közelebb kerüljek.


A lényeg: hogyan vetem össze a 2 x 2,40GHz -et a 1,80GHz -el? Egyszerűen szorozzam be, és 4,80Ghz lesz az első, szemben a második 1,80Ghz-el? Valahogy ez nem stimmel, az első túl sok. Hogyan érdemes ezzel számolni?



2014. febr. 20. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
2020m erősebb. De nem csak az mhz miatt, hanem mert az u végű procik energiagazdálkodóbbak, kenesebbet fogyasztanak(u=15w tdp, m=35w tdp)=gyengébbek.
2014. febr. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
2014. febr. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ui.: mind2ő 2 magos

[link]

2014. febr. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igazából az érdekel, hogy általában hogyan lehet összevetni több processzort, ha eltér az órajel.

Mert azt hittem, hogy ha van egy proci,

pl. Intel Core i3-3120M és van hozzá egy frekvencia,

pl. 2500 Ghz, akkor az még nem jelent semmit, mert több frekvenciával is piacon lehet a proci, tehát hogy adott konfigurációban adott órajellel van, még nem azt jelenti, hogy pl. a benchmark oldalon is ugyanolyan órejelűt vizsgálnak. De ez nem igaz, mert a te általad belinkelt honlap mutatja, hogy a proci típusa és órajele kötött (hacsak nincs tuningolva vagy ilyenek), tehát egy

Intel Core i3-3120M minden gépben ugyanakkora órajellel fog működni, és minden benchmark oldalon is szintén, mert így van legyártva. Már értem! :D

2014. febr. 20. 17:39
 5/6 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés, grafikus kártyánál is ugyanez a helyzet?

Tehát egy adott típus mindig ugyanakkora dedikált memóriával van mindenütt (gyárilag, ha nincs tuningolva), vagy ez már változhat?

2014. febr. 20. 17:42
 6/6 soccerway ***** válasza:

Ha komolyabban játszani akarsz notebookon akkor mélyen bele kell nyúlni a pénztárcába, hogy melyik notebookos vga jobb, arról itt van info: [link]

Lehetőleg class 1 de legalább class 2-rd legyen benne.

2014. febr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!