Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A 64GB-os pendrive-ra tényleg...

A 64GB-os pendrive-ra tényleg ráfér 64GB-nyi adat?

Figyelt kérdés

valaki ezt írta:

Kérdésem: kipróbálta ezt a Pendrive-ot? Én 2013-ban vettem egy ilyet, 6 eFt-ért, E-bay-en , a kollégáimmal, vagy 4-5 db-ot és kiderült, hamis az egész. Bontatlan, originált termék volt. A valóságban egy "megbuherált" 8 GB-os pendrive volt, 64 GB felirattal, ugyanilyen mint ami a fotón szerepel. A buherálás azt jelentette, hogy ő "azt hiszi magáról", hogy 64 GB-os, és enged magára írni, de ténylegesen csak 8 GB-ot képes tárolni. Sajnos ugye nem azonnal vettem/vettük észre, elkezdtük használni, aztán amikor elértük az elsőn a 8 GB-ot, olvashatatlanok lettek rajta a további fájlok... Megvizsgáltuk a többit is, mind ilyen volt... Egy teszteléssel kollégáimmal megállapítottuk, hogy pontosan 8 GByte a tényleges kapacitás... A bosszantó az volt, hogy így 8 GB-os drive-nak se tudtuk használni, hiszen nem volt tudható, mikor éri el a 8 G-t, és akkortól a rámentett adatok "elvesztek" volna.



2014. febr. 18. 14:12
 1/4 lindmayer ***** válasza:
nem neten kell vásárolni, hanem egy boltban, bár lehet egy számtechbolt webshopjából rendelni is
2014. febr. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajna igen elveszett. Ez úgy működik hogy ha betelt a 8gb akkor elkezdi felülírni a fileokat. :(
2014. febr. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"A 64GB-os pendrive-ra tényleg ráfér 64GB-nyi adat?"

Igen.

A kérdés többi részét nem igazán értem.

Az nem egy 64GB-os pendrive volt, hanem egy 8GB-os.

Arra nyilván nem fér 64GB...

2014. febr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez nem szokatlan.

Engem is vertek már át így, csak ott 16gb-os márkás vadonat új pendrivenak volt álcázva, de utólag mint kiderült csak 4gb megy rá.

Egyszerű kinai clon átbaszarintások.

2014. febr. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!