Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem kapcsol be a PC?

Miért nem kapcsol be a PC?

Figyelt kérdés

Egy nap a gépemet bekapcsoltam, felpörgött minden venti és beindult minden, de csak sötét képernyő fogadott. Kikapcsolni nem tudtam, csak a kábelt kihúzni a tápból. Hagytam pihenni, kábel vissza, és már be sem kapcsol! Felpörgeti a CPU hűtőt és kivillan a hálókártya sárga ledje, aztán ennyi.

Mi lehet a probléma? Táp, alaplap?

Ha táp, akkor vihette magával az alaplapot az örök vadászmezőkre?

Tápegység: 2 hetes Codegen 400W (tudom, silány minőség)

Alaplap: Gigabyte GA-945GZM-S2 rev 6.6



2014. febr. 17. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:
elég valószínű hogy volt egy tápod
2014. febr. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 qkacdimension válasza:
Nekem is ugyanez volt a probléma. Ahogy az előttem írták valószínűleg táp a hibás, ám ha egy tápcsere sem segít akkor az alaplappal van bibi (legalábbis én ezt az információt kaptam anno)
2014. febr. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát én a codegen és egyéb szar tápokról mindenképp lemondanék. Minimum egy N-Powert vegyél (igaz ez se túl jó táp), de fényévekkel jobb mint a codegen, mercury és társai.

A tápot a következő képpen tudod kipróbálni:

az ATX 20 pines csatin a zöld és a egyik fekete kábelt rövidre zárod (én egymás mellettit szoktam, de volt hogy cask egymás alattit lehetett így). Utána bedugod a konnektorba és a táp felpörög. Fogsz egy multimétert, kiméred terhelésmentesen és terhelés alatt. Utána már hamar választ kapsz a kérdésedre...

2014. febr. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. febr. 18. 11:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!