Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Legolcsóbb 100Hz+ monitor?

Legolcsóbb 100Hz+ monitor?

Figyelt kérdés
100hz feletti monitort keresek, full hd játékra használnám... megéri a magasabb a képfrissítési frekvencia játékra?
2014. febr. 15. 23:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem éri meg. 60 hz-es monitor bőven elegendő, általában ennyivel is jönnek ki a monitorok/FullHD TV-k.
2014. febr. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Megéri, már csak azért is mert 3D-s játékokra, filmekre is alkalmas.

[link]

2014. febr. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
LCD-nél nincs lényege a Hz-nek, inkább a válaszidőnek, de abban is észrevehetetlen a különbség 10ms alatt. Mint ahogy valódi különbséget sem lehet látni 60 és 30 FPS közt sem.
2014. febr. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért 60 és 30 frame rate között érezhető különbség van. Főleg, ha 60 FPS-ről esik le 30-ra ( játékok alatt értem ). Nekem nagyon bántja a szememet.
2014. febr. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
27%
Ha nincs FPS kijelzés nem érezhető a különbség. Gondolj arra, hogy a PAL szabvány 25 FPS, a moziban pedig 24 FPS-t nyomnak, mégis jól látsz mindent.
2014. febr. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj ki egy FPS-t 24hz-en, nagyon kellemetlen tud lenni, darabos, nekem nagyon bántja a szememet. 30FPS játszható, de akkor is már bőven érezhető 50-60 körül érzi az ember teljesen simának a játékot, filmeknél teljesen más, ez tény, mivel fix kameraállások vannak.
2014. febr. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a Hz != FPS-sel, ezt ugye tudod?

Én leginkább munkára használom a gépet, ebből kifolyólag erős VGA kártyám nincs. Őssz. 2 játékkal játszom néha, az egyik autós, ott fontos az fps, de 30 felett sem sokkal simább, mint 25nél. Zavaróvá válik, ha 30 alá esik hirtelen, de könnyen alkalmazkodom, 25 alatt valóban játszhatatlan.


A filmeknél pedig nem csak fix kamerásnál nem zavaró. Pl. épp most néztem a gravity-t, ott elég sokat mozog a háttér is, a kamera is a szereplőkhöz képest, és nem zavaró. Vagy pl. F1, DTM belső kamerával, folyton rezeg a kamera, mégsem zavaró a 25 fps.


Most jutott eszembe, váltott soros módban lehet vízszintes csíkozódás. Ezt kikapcsolva biztos, hogy nem látszik akkora különbség amit állítanak a fanatikusok.

2014. febr. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is egy darabig azt gondoltam, hogy nem számít a dolog, de játékoknál igenis számít, hogy 30 vagy 60 FPS. És igen tudom, hogy a HZ = FPS. Nem vagyok fanatikus, számomra ez tény. És nem állítom, hogy valami játszhatatlan 30 Fps-en, de akkor is, főleg egy FPS játéknál, nagyon zavaró tud lenni a kisebb képfrissítés. Úgy tudom elmagyarázni neked, hogy én mit látok ( érzek ), hogy mikor folyamatos 60FPS-sel játszok egy játékot, akkor a szemem kevésbé fárad el, de ha mondjuk ez nem folyamatos, hanem leesik 25-30-ra időnként az zavaró és jobban fárad a szemem.
2014. febr. 16. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!