Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Távközlésben valaki? Hogyan...

Távközlésben valaki? Hogyan juthatnék hozzá IPARI antennákhoz?

Figyelt kérdés

Ipari antennákra lenne szükségem, Szektor, dobantenna stb olyasmik mint amik a házak tetején láthatóak.


Hol és hogyan juthatok hozzá ilyesmihez?


Nem lényeg a legálisság, de egyébként kell erre valami engedély?


Hotspotok befogására kellene, sok megoldást kipróbáltam már a netvadász antennáktól a konzerdobozos jutub megoldásokig (mind szar)..


Kb 30-40 métert tudnak a valóságban, többet nem, és ez már nagyon jónak számít.


Übertuti több wattos jelerősítős ripitercucc az ebayről amire 10 kilométeres hatótávot írnak aztán a 15 méterre levő szomszédomat alig birom fogni vele..


Szánalmas...



Aki tud megoldást nyugodtan írjon, pénz nem probléma.



#ingyen #hotspot #GHz #wifi #Ipari antenna
2014. febr. 9. 22:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha úgyse számít a pénz, nem lenne egyszerűbb beköttetni a netet, mintsen lenyúlni?
2014. febr. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

"Szektor, dobantenna stb"

A szektorantennának és a dobantennának más és más használati célja van.

A szektorantenna - mivel közepes nyereségű és nagy nyílásszögű - arra jó, hogy egy adott - wifi esetén pár négyzetkilométeres - területet lefedjen a kliensek ellátásának számára.


A dobantenna - a nagy nyeresége és kicsi nyílásszöge miatt - pont-pont kapcsolatokhoz használatosak, de hogy jó minőségű legyen a kapcsolat, a túloldalon is ilyen antennának érdemes lennie.


"sok megoldást kipróbáltam már a netvadász antennáktól a konzerdobozos jutub megoldásokig (mind szar)..

Kb 30-40 métert tudnak a valóságban, többet nem, és ez már nagyon jónak számít. "

A jó minőségű vételhez tökéletes optikai rálátásnak kell lennie a túloldali antennára. Ha a két antenna között létrejövő úgynevezett Fresnel-zónába belelóg valamilyen tereptárgy (fa, fal, bokor, háztető, ablak,...) az jelerősség-csökkenést és jelminőség-romlást eredményez vagyis a kapcsolat lassú és instabíl lesz.


"mint amik a házak tetején láthatóak. "

Azért is rakják a mikrohullámú Internet-szolgáltatók a házak tetejére az antennákat, hogy jó magasan legyenek a házak és a fák felett.


"Nem lényeg a legálisság, de egyébként kell erre valami engedély? "

Attól hogy nyílt egy Wifi-adó, még nem biztos, hogy szabadon használható.

[link]


"pénz nem probléma."

Akkor köttess be rendes Internet-elérést.

2014. febr. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem, mert hosszútávon ingyen éri meg, és 2 kilométeren belül van egy szálloda, egy burger king, egy nagytesco, és egy pizzéria is ahol Free-wifi van, ezenfelül a szomszédtól is kaptam egy jelszót a netjéhez, csak ott meg nem mindig van bekapcsolva a router ( a hülye anyós mindent kihuzkod ha elmennek otthonról)..


Kösz de nem fizetek ezért már.


10 éven át fizettem, volt betárcsázós, kábeles és mobilnetem is, 9 - 14 ezres számlákkal kezdtem anno a freestart betárcsázós netjével (percalapú)


Mobilnetem is volt 5 ezres számlákkal, idegesítő szoftverrel meg lassítással, szal nem elég hogy fizettem még szopattak is érte.


Tod mikor adnék pénz mégegyszer a "szolgáltatásért"


Így meg gyakorlatilag lekövethetetlen a netem, és már 2 éve ingyen van , csak szeretném növelni a hatótávomat.

2014. febr. 9. 22:53
 4/14 A kérdező kommentje:
Nekem oylan cucc kell amit padlásra rakok, ennyit tudok tenni, ha van hozzá jel erősítő akkor az is jöhet. Durván 2 kilométeren belül vannak az emlitett Hotspotok.
2014. febr. 9. 22:54
 5/14 A kérdező kommentje:

Jaj hagyjuk már az ilyen bigott kretén vidéki önkormányzatokat.


Ezek azt se tudják mi a wifi.


budapesten csomó helyen ingyen wifi van, az emberek tablettel, mobillal, laptoppal használják is, a 4 es metrón is lesz állítólag ingyen wifi, és a vonatokon is van már.


Az egész egy felfújt bulvársztori... Uborkaszezonban..

2014. febr. 9. 23:07
 6/14 A kérdező kommentje:

Na látom itt senki nincs otthon a témában, ha valaki mégis rábukkanna az igényemre, és van kínálata, írjon privába!


Köszi!

2014. febr. 9. 23:14
 7/14 anonim ***** válasza:

"egy szálloda, egy burger king, egy nagytesco, és egy pizzéria is ahol Free-wifi van"

Az a gond, hogy ezeknek vagy az épületen belül (fal, ablak, ajtó - mind, mind jelerősség-csökkentő/jelminőség-rontó tényező) vannak az adójaik, vagy csak az előttük lévő, alacsonyan fekvő "placcot" szórják be.


Te pedig magasról a tetőről (pontosabban a padlásról - ahol a tető terepakadályként ront a kapcsolaton) ezeknek az alacsonyan fekvő adóknak egy-egy kis teljesítményű melléknyalábját és/vagy reflektált jelét fogod tudni befogni - nem lesz benne köszönet az egyszer biztos.


"Nekem oylan cucc kell amit padlásra rakok"

Inkább tetőre, antennaárbócra, rendesen rögzítve.


Mondjuk egy ilyen antennát:

[link]


hozzá egy távtáplálható klienset:

[link]


az antenna és az eszköz közé túlfeszültség-levezetőt (ezt az antennaárbóccal együtt le kell földelned):

[link]


az eszköz és a hozzá adott tápfeladó, illetve a tápfeladó és a gép közé árnyékolt csavart érpár:

[link]


hozzá csatlakozó (2*2 csatlakozó kell)

[link]


Az eszköz tápfeladóját (a gépedet, router, stb..) érdemes túlfeszültség ellen védened (persze ez csak a kisebb áramlökések ellen véd, a teljeskörű védelemhez rendes villámhárító, B és C osztályú túlfeszültség-levezető - [link] javasolt):

[link]

2014. febr. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Jaj néztem már ilyeneket is..


Ezek is bóvlik, a haverom antennaszerelő, ő ipari antennákat szerel de nem tud szerezni mert egyrészt félti a melóját mivel mindenről leltár van másrészt állítólag mindegyiken gps van, a komplett rendszereken amik tetőn vannak, meg még távriasztó is ami mobilon jelez be.


Amiket itt mutogattok nekem a netről ezek mind az amatőröknek kitalált vackok, kb az ultrahangos kullancsriasztóval egyenértékűek..


Nekem valami ehhez hasonló cucc kellene!!


[link]


[link]


[link]


Ha kell az egész padlást telerakom velük...

2014. febr. 9. 23:47
 9/14 anonim ***** válasza:

Én kb 10 éve foglakozom hálózatok szerelésével (mondhatni öcsém több kábelt krimpeltem, mint te amennyi nőt fogdostál). Az általam belinkelt eszközök nem bóvlik. Rendes 2,4 GHz-es kültéri eszközök. Egy jó szakember kezében aranyat érnek.


" [link]

Ezek az antennák magasabb frekvencián (>10 GHz) működtek még a 90-es években lettek telepítve. Nem 2,4 GHz-es Wifi vételére alkalmasak.


" [link]

Ezek mobiltelefonok (900/1800/1900 MHz) ellátására szolgáló szektorantennák. Kicsi nyereség, nagy nyílásszög, nem 2,4 GHz-re vannak méretezve. Nem jók.


" [link]

Itt ugyancsak magas frekvenciájú (>10 Ghz) dobantennák, illetve alacsony frekvenciájú (900/1800/1900 MHz-es) szektorantennák láthatóak - nem 2,4 GHz-es wifi vételére alkalmasak.

2014. febr. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ok! Irtam privátot!
2014. febr. 10. 00:08
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!