Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nincs fent az asus...

Miért nincs fent az asus honlapján a p5ld2 alaplap fm verziója csak a vm?

Figyelt kérdés
biost kéne leszedni hogy c2duo procit felismerje... esetleg a vm-hez tartozó bios az fm-hez is jó?

2014. febr. 9. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért mert az FM verziót eredetileg OEM-nek gyártotta az ASUS legtöbbet a Fujitsu nak.Azoknak a BIOSa Fujitsu logós a bootoláskor.Nem is tudom melyik pld2 alaplap egyezik vele,én a chipsetből deritettem ki legutóbb.A BIOS egy kicsit érdekes dolog,nem biztos hogy találni fogsz hozzá valót
2014. febr. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyan az vagyok! Ha a verzió száma 1 vagy 1.x akor ne is reménykedj hogy BIOS frissitéssel kezelni fogja a C2D procikat,ha jól emlékszem akkor csak 2-es verziótól lehetséges,de pont abból van a legkevesebb.Szerény véleményem szerint inkább vegyél egy másik alaplapot,5-10ezerig lehet találni egész használható használt lapokat amik kezelik a C2D procikat,és tudásban,tuningban is jóval többet tudnak.
2014. febr. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 P.O.C. ***** válasza:
Bár valószínűbb hogy OEM, mint ahogy az előző mondja. De még azon kívül is van egy lehetőség, lehet ugyanis hogy Barebone PC. (A Barebone olyan termék, amit az Asus "költséghatékonyság" miatt hozott létre, gyakorlatilag egy félkonfig ház+táp+alaplap kombinációja). A Barebone -okba, se pont olyan típusjelű alaplapokat raknak, mint a külön árult szériák. A Barebone -nak is van típusjele, ami alapján talán az újabb BIOS -t is megtalálhatod az Asus honlapján.
2014. febr. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem tudom milyen alaplap még életemben nem láttam csak haveromank próbálok segíteni... írtad hogy chipset-ből lehet kideríteni hogy az asus honlapján levő alaplapok közül melyiknek felel meg... kérdésem hogy északi híd és déli híd chipsetnek is egyeznie kell? pl ha északi híd 945 fm-nél meg haverom szerint 945p az tök mind1? vagy nem ich7dh hanem ich7r vagy sima ich7 a déli híd az nem baj?
2014. febr. 10. 07:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Az első kettő irója vagyok! Én régebben több ilyen alaplappal foglalkoztam,én csak drivereket szedtem le a honlapról.A drivereknél pont a lényeg hogy a 945p-s driver jó csak a többi p5ld2-es chipsetje nem jó. A BIOSt én sosem frissítettem,mert régebbi tapasztalatokból kiindulva ha nem ugyan az az alaplap akkor jó esetben nem is telepíti hanem ismeretlennek találja,rosszabb esetben frissít de akor annak annyi is lesz és akkor szedhettem és küldtem is a lapot haverhoz BIOS ujrairásra.

Ha jól emlékszem legutoljára egy ASUS A7N8X-X re tettem véletlenül egy sima A7N8X -es BIOSát ami felment de nem volt kompatibilis.Azóta csak a totál hozzávalót próbálom!

Egyébként ennél az alaplapnál a lényeg a verzió szám! Rá van nyomtatva az is az alaplapra hogy ASUS P5LD2 FM és utána valahol hopgy Ver... na ez a lényeg! Ver.2.x alatt csak Core Duo procikat kezel C2D procikat csak Ver.2.x-től fog.

2014. febr. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!