Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD Athlon II x4 760k vélemények?

AMD Athlon II x4 760k vélemények?

Figyelt kérdés
Ilyet tervezek venni ès kìváncsi vagyok hogy a 4magja elèg-e a mai játèkokhoz ès a hûtèse tènyleg rossz? :D köszönöm :))

2014. febr. 8. 23:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
A mai játékokhoz épp elég, de persze nem csúcskategóriás VGA-khoz találták ki, hanem pl.: Radeon R9 270x-hez. A gyári hűtés épp arra elég, hogy alap órajelen rendesen lehűtse, amúgy nem adnak ki processzort olyan hűtéssel, ami miatt tönkremegy a CPU, az rontaná a statisztikákat, de persze ha húzni akarod, egy nagyobb coolert érdemes rá venni.
2014. febr. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én nagyon meg vagyok elégedve a sajátommal,viszont a gyári hűtője...hát...overclockolást nem ajánlanám vele,max rendes hűtővel,ami meg még úgyszint probléma vele az az hogy K*RVÁRA hangos ha játékkal terheled.
2014. febr. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondanám, elégséges. Ez a minimum, amit venni érdemes, de a négy magját nem szabad túlértékelni. Nagyon felhasználásfüggő, hogy egyáltalán megver-e egy kétmagos Pentiumot, vagy csak a szintjét hozza. Egy valódi négymagos Athlon II 640 vagy 650 még a mai napig el tudja verni, pedig annak már pelyhedzik az álla.
2014. febr. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"nem csúcskategóriás VGA-khoz találták ki, hanem pl.: Radeon R9 270x-hez"


Inkább 260X-hez.

2014. febr. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha már most olyan cput veszel, amely éppen elégséges, akkor mi lessz néhány hónap, vagy fél év múlva.

Inkább gondolkozz el egy FX6300 on.


Akik meg azt írják, hogy halott platform azokra ne halgass.

Már valóban nem fejlesztenek bele új cput, de éppen elég nagy a kínálat az eddigiekből is.


Ja igen. Az FX 9 ropival drágább az Athlonnál.

2014. febr. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)) AMD FX-4130 processzorral kapcsolatban? ez úgy láttam am3+-os :D veri az athlont? :D
2014. febr. 9. 09:53
 7/11 anonim ***** válasza:

Hidd el, az AM3+ egy halott platform és a bele való értelmes(!) választék is kimerül az FX6300 és FX8320 modellekben. A többi nagyon túl van árazva. Jobb, újabb procikat már nem kap a foglalat.


Az FX4130 pedig csak minimálisan gyorsabb az Athlon 760K-nál. Jóformán csak ott, ahol számít az L3 cache, és drága is.

2014. febr. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
rendben akkor maradjon ez vagy tudtok írni vmi hasonlót? :)
2014. febr. 9. 10:15
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha játszani akarsz, akkor bizony van értelme az L3 cachenek.


A mai napig minden játék profitál belőle.

Bár valóban vannak törekvések arra, hogy kiküszöböljék a szükségességét, de az az idő még nemjött el.

Sajnos pont ezmiatt a szükséges rossz miatt fogyasztanak annyit a CPUk, mint amennyit.

2014. febr. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért olyan hű de sokat nem számít az L3. Így is úgy is gyenge processzorról van szó. Ami különbséget hoz, az GPU limitnél lazán eltűnik. Azért fölösleges megvenni egy 125W-os processzort egy magára hagyott platformba.
2014. febr. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!