Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az IntelŸ Core™ i3-3217U...

Az IntelŸ Core™ i3-3217U Processor mennyivel gyorsabb, ha gyorsabb a IntelŸ Core™2 Duo Processor T7500 processzornál?

Figyelt kérdés

Laptop vásárlás miatt kérdezem. Ez az i3-as procis gépek 100-150 ezer forint környékén kaphatóak. Az előző laptopom T7500-as procival lett megtuningolva és nekem kifejezetten tetszett a gyorsasága. Monjuk egy autocad nem fél percet töltött már indulásnál hanem mondjuk max 10 másodpercet! Egy archicad is elég gyorsan elindult rajta.

Nem rajzolni kellene, csak tárgyalásokhoz, egyeztetésekhez.

a két proci inteles oldala:

[link]

[link]


szóval gyorsabb az i3-as proci a t7500-nál?

Szerény véleményem szerint lassab...szerintetek?



#i3-3217U #Core2 Duo T7500
2014. febr. 5. 09:56
 1/4 P.O.C. ***** válasza:

Miből gondolod hogy lassabb? 3 generációval újabb proci ez az i3, ráadásul a 2 magja 4 szálon dolgozik. Az alacsonyabb órajele ellenére is gyorsabb, mint a T7500.

Arányszámokat egyébként nehéz mondani, hogy mennyivel gyorsabb.

2014. febr. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igazából abból, hogyha megnézem a puszta adatokat. A laptopomba annó volt egy 1,86-os 2mb cache és ezt váltottam le a t7500ra ami klasszisokkal jobb volt, gyorsabb lett nála a gép!

most pedig ha csak a számokat nézem akkor 1,8 ellenben a 2,2vel és a chache is 3mb csak a core i3-ban!

Szóval ebből gondoltam.

de nem értek hozzá ezért kérdeztem!

2014. febr. 5. 11:06
 3/4 anti paladin ***** válasza:
Van amiben az i3 kb. ugyanazt hozza mint az a core2 de van amiben jócskán gyorsabb. Semmiképp nem lasabb az i3.
2014. febr. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az i3 kb 80%-kal erősebb.
2014. febr. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!