Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 50-60 fok normális?

50-60 fok normális?

Figyelt kérdés
A gépemben egy nagyon régi intel celeron 2x2,6-os proci van.Ezt húztam fel 3315MHz-ig és e között mozog.Most írás közben csak néhány alalp progi fut és 42-47 -között van mindkét mag.És processzor húzásról nem ártana a kiigazítás mert igazából csak annyit tettem hogy a számot ami alapból 200-volt most kb 265.

2014. febr. 1. 22:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem magas még a hőfok csak igazából mivel régi a proci ezért sokat nem hoz az OC.
2014. febr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
2.6 egy kicsit sok lesz neki a 3,3.. Mivel Celeron egyrészt meg 50-60 fok annyira nem stabil mi lesz nyáron vagy ha huzamosabb ideig gépezel stb.. Nagyon strapára viheti. Nekem is volt egy celeronom csak 3 ig húztam 2,5 ről. Mindenesetre játék vagy akármi közben futtass egy stabilitás tesztet és ha 70 fok fölé megy az érték vedd visszább 3 ig, de mondom, huzamosabb ideig nem tesz neki jót, és cserélj rajta majd pasztát ha csak nincsen rajta új. De az értékeket sose egyből hoppra állítsd át. Szerencséd volt hogy semmi baki nem lett. Mindig csak fokozatosan.
2014. febr. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%
Évekig járattam celeront 90 és 100 fok között, ma is üzemképes. Eleve nem érdemes spórolni vele, mert kb. 2000 forintért kapsz helyette másikat, ha esetleg megsül. Nyugodtan add rá a kakaót, amíg bírja szusszal.
2014. febr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
3-as most ez komoly ?
2014. febr. 1. 22:48
 5/14 anonim ***** válasza:
3 asnak látszik a hozzáértése. Szép lehet ahogy 100 fokon forr a procid gratulálok. Ebben csak az a vicc hogy a kérdező tanácsot kért nem valami ide b* szást a te szerencsés éveidről. Az meg tény hogy a celeron gyári hűtője kb 10% túlhajtás bír amibe a te értéked még éppen hogy bele esik jó szemmel. Kíváncsi vagyok hogy azon a 100 fokon mennyire volt használható vagy mennyire volt értékképes a változás. :)
2014. febr. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A Core Temp nevű progit használom

Ez most azt írja hogy(lejjebb vettem)

Frequency:2990.04 MHz

Core #0:46celsius

Core #1:42 celsius -ez most jó ?

2014. febr. 1. 23:01
 7/14 anonim ***** válasza:

Az a Celeron egy Celeon D 335 volt, Prescott alapú. Normál órajele 2,8 GHz, innen húztam 3,6-ra. Egészen jelentős volt, persze csak a magaszintjén. Egy jobb P4 akármikor elveri, de persze akkoriban a P4-eket nem ingyen osztották, mint most.


A dolog trükkje az, hogy a Cleronoknál az FSB szinte minden esetben le van butítva, tehát míg a Prescott magos P4-ek 800-as FSB-vel mennek, addig a Celeron D csak 533-assal. Így egy 800FSB-t bíró alaplapon röhögve felmegy, és atom stabil, csak a hőmérséklet szökik az egekbe.


Magukat a chipeket a TSMC gyártja, ahol is gyártás után 160 fokos kemencében hőkezelik őket. Akkor gondolhatod, hogy 90 fokon mennyi baja lesz. Mindössze a 100-at nem érdemes átlépni, éppen azért, mert forráspont, és tartós használat mellett a levegő páratartalmával gondok lehetnek. Egyébként sérülés 120 alatt kizárt. Az alaplapon a foglalat hőre keményedő műanyagból van, ahogy a nyák is, így ezeknek sem árt. Az ón olvadáspontja 232 fok, tehát attól se kell félni, hogy a forrasztások sérülnek.


Bizony, tudatlan vagyok, nem értek hozzá... Erre pislogjál egyet, 54%-os.

2014. febr. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nagyon jó hogy de énis itt pislogok mert szart sem értek hozzá de amit előbb leírtam az így most jó

++ most milyen gépet pörgetsz?

2014. febr. 1. 23:11
 9/14 A kérdező kommentje:

Na ezt jól leírtam.

AZT akartam írni hogy nagyon jó hogy itt nyomjátok a szöveget csak kimaradt mert mást is csinálok bocs

2014. febr. 1. 23:12
 10/14 anonim ***** válasza:

Most? Két gépem van. A "nagy" gépben Phenom II X4 810-es proci van, szintén "FSB" alapon húzva 2,6-ról 3,25-re. Ez se fut éppen hűvösen, és 6000-es fordulaton megy a hűtés, ha meg van terhelve, de szintén évek óta bírja. Ha baja lenne, ezt se drága cserélni, mert nem a legmodernebb cucc.


A kisebbik gép egy régi P4-es. Northwood, 2,8-as alapból, és 3,15-re van "csak" felhúzva. A Northwood sajna nem bír annyit, mint a Prescott, de jól van ez így, ahogy van. Ennél előbb ütközöm stabilitási gondokba, mint hőmérsékletibe, épp a Northwood fejletlensége miatt. A hőmérséklet itt vidáman 30-40 körül van.

2014. febr. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!