Az imént olvastam, hogy a PC-k hanyatlásnak vannak ítélve. De akkor később min fogunk dolgozni? Min tároljuk a több tíz TB-nyi adatot? Min szerkesztünk? Konzolokon, mobilokon? Na ne.
*vagy inkább laptopot vettek, mert most az a divat.
Javítva :)
"Pontosan a tablet is számítógép, ugyanúgy van processzora, ram, belső tárhely, gpu, soroljam még?!"
A konzoloknak, mobiloknak ugyanúgy van processzora, ram, belső tárhely, gpu. Akkor most mi van?
Csökken az asztali "klasszikus" PC-k piaca, de semmiképpen sem volt veszteséges a gyártóknak, egyébként miért jönnének ki az új dolgokkal?
G.
a hagyományos számítógépes piac erősen zsugorodik, helyette mindenki vagy laptopot vesz, vagy tabletet, vagy valami ilyen kütyűt
de hozzá kell tenni, hogy a vásárlók a személyi számítógépek estében ki tudják(és teszik is) választani a minőségibb alkatrészeket, így egy-egy asztali számítógépnek hosszabb élettartalma van, mint bármely más eszköznek(az átlag élettartalmára gondolok)
és mivel zsugorodik a gyártók is inkább a jövedelmezőbb tablet-okostelefon piacra fókuszálnak- és itt sem maga a hardver hozza a nyereséget, hanem a hozzájuk kapcsolódó szolgáltatások, és szoftverboltok
de hogy a kérdésre is válaszoljak: ne aggódj megvetetik veled a nasokat(hálózati adattároló), a tv-hez veszel billentyűzetet, és azon fogsz dolgozni, vagy ha jobban szetnéd égy külső merevlemez méretű számítógépet fgosz használni
de hogy egy kicsit szakmaibb legyek: a folyamatos törekvés arra, hogy az eszközök egyre kisebbek és egyre kevesebbet fogyasztanak megszünteti azt az igényt, hogy a gépeket könnyen bővíthessük: gondoljunk csak arra, hogy az amd már arra az időszakra készül, amikor már nem is fog videokártyákat forgalmazni, hanem csak apukat
Ez a zsugorítás folyamatosan működik, egyre inkább mobil lesz a piac, de mindenképpen egyre kisebb eszközöket készítenek. Az intel a mobil processzorokat fejleszti leginkább, az AMD az APU-it gyártja. Előbb-utóbb a hagyományos konfigok eltűnnek az ÁTLAG FELHASZNÁLÁSBÓL, vagyis aki netezős, filmezős gépet akar az vesz egy kis egybegépet és ráköti a monitorra. [Ez lényegében még mindig asztali PC!]
A gamer vonal azonban még mindíg él, ha nem is olyan nyereséges, de a játékosokra nem tudják rásózni a fele olyan erős laptopokat és egybegépeket, az újabb, nagyobb teljesítményű VGA-kat viszont meg fogják venni. Tehát ez a hagyományos konfigolás előbb-utóbb csak a szervergépekben és a gamer gépekben marad meg.
A konzolok megint egy más téma, de nem hiszem hogy sokan átvándorolnának, tekintve hogy itthon csöppet sem olcsóbb mint egy erős gamer PC.
Köszönöm a kommenteket, akkor végülis jól gondoltam, hogy ismét egy újabb hülye cikkíró (kinek nem inge, nem veszi magára), és beigazolódott a véleményem, hogy nem fognak eltűnni. Nagyon helyes.
Kilences, a tizes nagyjából jól fogalmazta meg azt, amit gondolok, de én picit máshogy magyaráznám, ezt írnám neked: lovagolhatunk, de tök fölösleges, mert amíg Google Android fog futni rajta, addig nem lesz soha PC, hiába táblagép. Amely viszont nem arm chipsetes, éppenséggel lehetne PC-nek nevezni, hiszen azon már futtathatsz értelmes programokat. Csak egy kieg. klaviatúra és egér kell hozzá. De mélységesen egyetértek azzal, hogy a "kütyükkel" ellentétben egy gép sokal megbízhatóbb, plusz(!) azt variálsz benne, amit csak akarsz. Ez egy kütyünél nehez(ebb)en valósítható meg. Két óriási plusz pont. És fentartom a véleményem, amit eddig is írtam, hogy a programokat továbbra is gépeken írjak a konzolokra, mobilokra, stb. :)
Nem hanyatlás, inkább konvergencia és szegmentálódás.
Jelenleg (még) a hagyományos desktop PC az az eszköz, amit mindenki mindenre használ. Viszont már itt is szegmentálódik a piac: elég ha csak olyan kifejezésekre gondolunk, mint pl. gamer PC, multimédia PC (és ennek egyik ága a HTPC), munkaállomások, irodai gépek, &c...
Ez folytatódik a jövőben is: a személyi számítógépeknél terjednek a hordozhatóak (laptop/notebook, tablet), játékra a konzolok, multimédiára a médialejátszók (illetve egyre több gyártó a TV-be is beépíti ezeket a funkciókat), alap internethasználatra az erre kifejlesztett eszközök, stb. Gyakorlatilag eddig a számítógépbe integráltak minden funkciót, ma inkább mindenbe (cél)számítógépet integrálnak. Így az átlagos igényeket lefedik anélkül, hogy külön PC-t kelljen használni. Az megmarad a speciális igények számára.
Na akkor zárjuk már le ezt a tablet témát
#16:Kérdező, jól írod nem egyféle táblagép van.
Manapság ha jobban odafigyeltek már nem tablet pc-nek
hanem csak tablet-nek hívják a táblagépeket, nem
véletlenül. A Tablet PC kifejezés még az android elötti
korszakban volt használatos, amikor inkább az x86 alapú
tablet pc-k voltak elterjedtebbek, még a Windows XP-nek
is volt tablet edition-ja. manapság viszont az ARM
chipsetesek közkedveltebbek amiket inkább csak tablet-
nek van tab-nak hívnak. Ezt a Wikipédia is leírja:
#12: A mai konzolokat meg okostelefonokat akár
nevezhetnék egyfajta pc-nek is de mégsem hívjuk annak,
hgy miért?
A mai konzoloknak és okostelefonoknak a PC a közös őse.
Régebben még a 70-80-as években teljesen más volt egy
akkor konzol és egy számítógép, de mikor jöttek az
újabb generációs konzolok egyre inkább hasonlítottak
egy pc-re amiben a gamer funkciók voltak a dominsánsak
egyedi hardverrel. tehát a konzol is egyfaja pc csak
mivel egyedi hardver van benne, kifejezettek egy
dologra (játék) ezért nem hívjuk annak.
Az okostelefonoknál már más a téma.Ahogy fejlődött a
technológia egyre jobban kezdtek egyre több
keresztmetszetet készíteni az ilyen készülékekből.
Így született a NETbook,a tablet...
Az okostelefon a PDA és a mobiltelefon
keresztedőzéséből jött, nem csoda hogy az első
okostelefonok irodai célokra voltak kifejlesztve mint a
PDA-k annó. Aztán jött az android,iphone,wp, az
okostelefonok elkezdtek más irányba fordulni, inkább a
multimédia funckiókra konvcentrálni de már a mai
okostelók az irodai igényeket is képesek kielégíteni
emiatt a PDA-k "kihaltak", a GPS-ek is jó úton haladnak
afelé.
Nem kötelező velem egyetérteni, én leírtam a tényeket,
akinek ez nem tetszik az az ő baja.Ennyi. a tablet téma
lezárva.
A kérdésre már megvan a válasz, amit már leírtam, meg
még itt néhányan: az okostelók és tabletek miatt egy
kicsit visszaszorult a pc piac főleg hogy a pc-ket
hosszabb távra veszik míg a telókat sűrűbben kell
cserélgetni, de nem fognak megszűnni a pc egy jó ideig,
ettől nem kell tartanod. Majd 10 év múlva tedd fel ezt
a kérdést akkor már biztos más lesz a helyzet.
Erdekes kerdes...
Hat egyre kevesebb az asztali szamitogepek eladasa ez ketsegtelen , de szerintem mar elerte azt az erteket amikor mar nem fog jeletosen szukulni.
Az eladasok azert estek igy le mert az atlagfelhasznaloknak egy laptop tokeletesen megfelel loero szempontjabol. Ujabban (2012-tol errefele) a tabletnek is van annyi ereje hogy kielegitse az atlagfehasznalot.
Amikor majd a picometeres(ami a nm utan fog jonni) chip gyartastechnologia vegere erunk pl 60pm-es cpu-k meg gpu-k lesznek , akkor szerintem mar lesz 8tb-os microSD kartya.Es kb. akkorra akarmikor is lessz ez mar egy teljesen smatphone-os tablet-es generacio kozepkoru lessz , akik mar nem hianyoljak az asztali gepeket es a laptopokat sem nagyon.Tehat gyerekeiket teljesen tabletos korba probaljak nevelni amikor biztos bejon egy megujabb modja a multimedia fogyasztasnak.
Persze Bizonyos helyzetekben lesznek szobameretu gepek de mar csak tudomany reszere...
Tehat az asztali pc eltunese csupan 1-2 vagy max 3 generacio kerdese szoval inkabb csak ido kerdese....
De ezt nem eltunesnek kell venni hanem atalakulasnak, persze en is szeretem az asztalit; cserelni benne ezt azt hdd-ket berakni ezt azt videokartya,hangkartya , de ez nagyon sokaknak felesleges lehetoseg es komplikalt.
Szoval a "Na ne"-re a valasz: De de , viszont nem kell beszarni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!