Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A haveromat érdekli hogy...

A haveromat érdekli hogy erősebb e a gépe mint egy ps4 vagy az új box?

Figyelt kérdés

Proci Fx-6100

lap ha jól tudom valami asrock

vga: HD 7850 2gb

ram: 2x4gb 1333Mhz

táp: chieftech 450w

dvd író

samsung sata 2 320gb merevlemez....


2014. jan. 31. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

8 magos 1.6 ghz-s processzor hajtja mindkettőt.

APU van benne, 8 gb memória és 500as winchester.

A hardware nincs annyira erős még mindig, mint egy pc, de az eddigiekhez képest hatalmas ugrás.

2014. jan. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Tulajdonképp mit se számít ugye, hogy erősebb-e, de mondjuk ha ettől a haverod jobban érzi magát, akkor az. Viszont ettől még ugyanazon játék jó eséllyel jobban fut az új konzolokon.
2014. jan. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen.Ezt ő is tudja hogy valszeg jobban megy majd de zavarja is:)
2014. jan. 31. 23:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Konzolra könnyebb optimalizálni, adva van a vas, arra kell megírni.
2014. jan. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Nem szabadna a PC hardvereket a konzolhoz hasonlítani, mert mindkét konzolban vannak olyan megoldások, ami PC-ben nincs (a PS4 pl 8GB GDDR5 memóriát használ, az Xbox One APU-ban van 32MB nagy sávszélességű eSRAM, na meg 8 magos Jaguar proci sincs dektopra). Másrészt konzol esetén egy megadott vasra kell optimalizálni illetve az alkalmazás programozási felület is sokkal hardver közelibb, sokkal jobban lehet optimalizálni a végrehajtást. Amint kiismerik a fejlesztők a hardver képességeit kicsikarnak a vasakból olyat, hogy az azonos erejű PC csak pislog majd. Nézzd meg például az előző generációs Xbox hardverét és utána nézzd meg, hogy milyen játékok futnak rajta. A mostani konzolok ereje ennek bőven a többszöröse plusz rengeteg új lehetőséget kínál. Szóval elméleti értékekben hiába erősebb a PC-je egy picit, gyakorlatban nem fogja ugyanazt nyújtani! Amúgy nekem is hasonló gépem van, mint a kérdésben lévő (FX-6300, 8GB DDR3-1600, HD7850 2GB OC stb) és meg vagyok vele elégedve már egy jó ideje, de eszembe sem jutott még a konzolokhoz hasonlítani (akkor lenne ennek csak értelme, ha a konzolon is windows futna és ugyanúgy PC-s játékokat kellene rájuk telepíteni). Sőt egy PS4-t lehet, hogy el is fogadnék...
2014. febr. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2014. febr. 1. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
64%

Elgondolkodtató bizony. A PS3 kb 7 évig tartotta magát, ha a PS4 is hasonló élettartamú lesz, akkor az már nem rossz. Valószínűleg a grafika konzolon is fejlődni fog még, mint ahogy az előző generációs konzoloknál is így történt. Például nézzünk meg egy PS3 debütálásakor megjelent játékot meg egy frissebb címet...

Mindkét oldalon van pro és kontra. Egyébként Én is inkább PC párti vagyok, de teljesen elismerem a konzolok létjogosultságát is, feleslegesnek tartom az összehasonlítgatásokat, a vitákat és a mások meggyőzését a saját véleményünkről...

2014. febr. 1. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!