Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Saját modem pingelés, ez hiba?

Gele19 kérdése:

Saját modem pingelés, ez hiba?

Figyelt kérdés
Ha parancssorba megpingelem a saját modem/routerem ip-jét (T-home-s Technicolor) szabad 200ms felé felszaladnia? Jó az átlag pl 20-30ms de akkor is. Nekem ebből az jön le hogy rossz és megbízhatatlan a modem, de nem vagyok nagy szakértő. Ezért jelenhetek hibát?

2014. jan. 31. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:

A 200ms kicsit soknak tűnik. :)

Vannak elveszett csomagok ("lost") is?

2014. jan. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ha csak a modemet pingelem akkor nincs, de ha speedtest.net,el mérek egy sebességet, ugyan megvan a végén a maximum de olyan a grafika mint egy ekg, tehát nem egyenletes a sebesség
2014. jan. 31. 14:35
 3/9 A kérdező kommentje:
most mértem 280ms-t is, nem 1-2ms körül kell lennie? Mert ha igen már veszem is a telefont :-)
2014. jan. 31. 14:47
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak tipp, de nem lehet, hogy valamiért kimegy a csomag a net felé? Húzd ki a routerből a WAN csatlakozót (ami a falba megy), és úgy pingeld meg a routert.
2014. jan. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A netes sebességbérők egyébként olyanok. Nekem is mindig lassan, ugrálva kúszik fel a várt értékre.
2014. jan. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
kipróbáltam, kihúztam, vagyis kitekertem mert nem csatival jön a net, sajnos úgy is rossz. Ha valaki egyértelműen kimondaná hogy rossz a modemem, vagy valami beállítás esetleg...
2014. jan. 31. 16:02
 7/9 A kérdező kommentje:
igen, de igazából a ps3-on tapasztaltam hogy idáig 40mb-t mértem rendszeresen, most meg úgy ugrál 5 és 40mb között, tehát valami nem jó, hozzáteszem volt modem csere a cisco epc3925-ről a technicolor-ra, és ha van miért reklamálnom akkor kicseréltetném
2014. jan. 31. 16:08
 8/9 A kérdező kommentje:
ja nekem meg egyből max a mérés, csak közben a grafika ugrál, néha nem is kicsit...
2014. jan. 31. 16:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy ha a géptől a routert pingeled, akkor arra azt fogják mondani, hogy az nem az ő saruk. De egy próbát megér, hívd fel a technikai ügyfélszolgálatot.
2014. febr. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!