Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor típusok U vagy M?

Processzor típusok U vagy M?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Stúdiótechnikához szeretnék laptopot venni (audio és video szerkesztés). Processzorokról lenne pár alapvető kérdésem.


1.

i7-4500U 1,8-3GHz: Nem nagyon tetszik ez az U verziós dolog. Nem tudom hogy működik, hogy amikor szükség van rá akkor automatikusan felhúzza magát 3GHz-re? Vagy ezt én tudom manuálisan beállítani? A videok rendereléséhez nagy szükségem van az erős processzorra, nem tudom, hogy kihasználná ezt?


2.

Intel Core i5-3230M 2,6-3,2GHz TURBO. Gondolom ez is hasonlóan működik mint az előző, ha szükség van rá akkor 3,2GHz-en megy, egyébként meg 2,6Ghz. Jól mondom?

Lehet hogy jobban járnék ezzel, mert magonként nagyobb teljesítménye van, vagy szerintetek az i7-et (8szál) ki tudnám használni?(photoshop, cubase, after effects szoftverekre gondolok)


Egyébként a 2 processzor általános használata mellett nagy a különbség? Nem hiszem, de cáfoljatok meg.


A másik kérdésem, hogy valamelyik laptopnál ugyanez az i5 proci van mint a fenti, viszont csak 2,6GHz van mellette turbo nélkül. Ez elírás vagy valóban ez a max? Már csak az azonos típusnév miatt kérdőjelezem ezt meg.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. jan. 27. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:
i7 jobb.Amúgy igen, automatikusan feljebb kapcsolja magát, ha kell a kakaó.
2014. jan. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az U szériás processzorokat alacsonyabb teljesítményfelvételre tervezték. Alapvetően nagyon vékony laptopokba, amikbe csak kisebb kapacitású aksi fér.


Ennek fejében nyilvánvalóan meg kellett alkudni a teljesítménnyel.


[link]

[link]


Ha most azt nézed, hogy az i7-es eggyel újabb generációs és elvben eggyel magasabb kategóriás darab és mégis ugyanazt a teljesítményt hozza...

2014. jan. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anti paladin ***** válasza:

Nagyjából ugyanakkora a teljesítményük. Az i7-4500U ugyanúgy két magos mint az i5-3230M, a különbség a fogyasztásban rejlik, előbbi 15W-os utóbbi 35. Renderelés, videószerkesztés csontra hajt bármilyen hardvert, nem lehet azt mondani, hogy ezek a progik nem használnák ki a rendelkezésre álló procikat.


Általános használatban nincs különbség.


Turbo: teljesen automatikus a használata, sem neked sem az általad használt programoknak nem kell hozzányúlniuk. Ha a prociterhelés elér egy x%-ot akkor felnyomja az órajelet, energiát spórolva meg. Biosban ki/be kapcsolható de sztem nem érdemes kikapcsolni.



Viszont ha tartósan ilyen célre használod, gyakran hajtod ki koppra, érdemes hűtőpadot is beszerezni alá.

2014. jan. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!