Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem kapcsol be a monitor...

PeetTheMonk kérdése:

Miért nem kapcsol be a monitorom indítást követően?

Figyelt kérdés

HA hosszabb ideig pihen a gépem, akkor a bekapcsolást követően fekete képernyő fogad a monitoron. Áramot kap , mivel a LED világít, csak éppen nem üzemkészen(zölden), hanem sárgán. Hallom, hogy közben dolgozik a gép, mivel az alaplapi csipogó is jelez, a winchester fénye is villog, a DVD meghajtó szintén. Többszöri bekapcsolás és kikapcsolás követően nagy nehezen elindul, majd ez a szöveg fogad :

" Your system maybe OverClock fail or POST interrupted. Please enter setup to load default and reboot again"

Ilyenkor a biosban beállítok mindent defaultra és a rendszer helyreáll, mintha misem történt volna. Jelzem hogy nem húztam se a procit, se a videókártyát, egyedül ezt a POST interrupted részt nem értem. A kábelek rendeben vannak, a videókártya sem lazult ki. Olvastam már pár tanácsot, miszerint helyezzem át a ramokat másik slotba, de nincs kedvem ezzel szórakozni :S Vga : ASUS HD 5770(1gb DDR5) Proci: AMD Atlon x2 5000+, alaplap: ASUS M2A VM, 2x2gb DDR2

De lehetséges hogy a táp lesz a hunyó, mert csak 350W-os :D és a videókártya csaknem 100W körül fogyaszthat, szerintem ;)



2014. jan. 27. 14:46
 1/3 anonim válasza:
Nekem is ilyen problémám volt mikor videókártyát cseréltem csak engem nem fogadott hibaüzenet, a ramot megmozgattam egy kicsit és már kapcsolt is a monitor. Próbáld meg!:)
2014. jan. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Remélem neked lesz igazad ;) többen elszomorítottak azzal hogy vagy a monitor/videókártya/alaplap ment tönkre :S az viszont érdekes lenne, mivel nem rég vettem a videókártyát is és ha ezek valamelyikének baja lenne, akkor biztos nem állna fel a rendszer hosszú idő után sem.
2014. jan. 27. 19:15
 3/3 A kérdező kommentje:
Azon is gondolkodtam hogy lehet az alaplapi elem merülőfélben van és azért csinálja ezt.
2014. febr. 1. 18:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!