Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért vesz egy csomó ember...

Miért vesz egy csomó ember Apple terméket?

Figyelt kérdés
Nem a tabletekkel, okostelefonokkal van bajom. Sőt, az Apple-el sincs. Akinek van rá pénze, vegye meg. Ő dönti el, mire költ. Oké, egy nagymenő üzletembernek, befolyásos politikusnak mondjuk úgy "kell" az iPhone, iPad, MacBook, mert az "image"-ének a része, de rengeteg civil embert ismerek (csoporttársak, évfolyamtársak, régi haverok...stb), hogy minden termékből, amiből csak lehet, Apple van neki. De minek? Állítólag, ha egy alkatrész elromlik bennük, lehet az egészet kicserélni.. Plusz közülük a legtöbbnek sír a szája, hogy milyen szar a gazdaság, meg milyen csóró, meg kevés pénze van, de akkor minek vesz 200 ezres mobilt és fél millás laptopot???

2014. jan. 26. 15:49
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja, és hagyjuk az "iOS a legstabilabb rendszer" dumát, mert ezek az ismerőseim nem feltétlenül műszaki zsenik.
2014. jan. 26. 15:49
 2/14 anonim ***** válasza:

Pontosan azért vesz apple terméket, mert nem műszaki zseni.

Mondj egy dolgot, amit be kell konfigurálni egy apple terméken használat előtt...nincs ilyen. Csak bekapcsolod és megy és jó.

Míg egy windows\linux rendszeren mac-hez képest sokmindent kell konfigurálni.


Kinek mi jön be, ha csak netezni, filmet nézni és zenét hallgatni kéne nekem gép, én is mac-et használnék.

2014. jan. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Sokak csak azért veszik, hogy villogjanak vele.

Sokan meg azért, mert könnyen használhatóak. (Szó szerint egy értelmi fogyatékos is könnyen boldogul az Apple termékekkel akár.)


Vannak megint (jóval kevesebben) akik meg munkára veszik.

2014. jan. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%

Egy része azért, hogy menőnek érezze magát.

Egy része azért, mert teszik neki és van rá pénze.

Egy része azért, mert ebből él meg.

Egy része azért, mert tetszik neki, nincs rá egyben pénze, viszont kamatmentes hitelre vehet.

Egy része azért, mert stb.


Totál értelmetlen egyébként a kérdés. Azért, mert csak ezt vesznek és kész.

Miért érdekel ez téged egyáltalán? Nem mindegy, hogy mire költik a pénzüket?

Inkább a saját dolgoddal foglalkozz, jobb lesz a világ.

2014. jan. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem mindegy?
2014. jan. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az veszi meg, aki akarja. Ezen nem fogsz tudni ezzel a kérdéssel változtatni. Azért veszik, mert menő és akinek van, attól irigyelik az emberek.
2014. jan. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mondom, engem nem zavar. Csak nem értem, hogy akinek iPhone 5 telefonja van, az miért sír, hogy szarul áll anyagilag...
2014. jan. 26. 16:50
 8/14 anonim ***** válasza:
44%

Nos, az előző kommentekre (is) reagálva.


Én iPhone 5s-t vettem.

-értek hozzá, tudom kezelni a többi operációs rendszert is

-nem mondom, hogy rejtegetem, de nem is mutogatom mindenkinek

-Apple bőrtokban tartom, amelyben kifejezetten szolid, csak közelről látszik, hogy iPhone


Hogy miért ezt vettem? Eddig androidom volt, de kezdett elegem lenni a lassúságából. Ezért vettem egy iPhonet, mert nagyon sokan dicsérik mostanában, és az iOS 7 is tetszett. Nem csalódtam, jelenleg ennél szerintem nincs jobb telefon.

Általánosítva, az Apple termékek (Macintosh, iPad, iPhone, stb.) véleményes, hogy a legjobbak-e, de mindenképpen a legjobbak között vannak. Tény, hogy drágák, de akik szerint a legjobbak, azoknak ezt megéri megfizetni.



A kérdésed egyébként feltehetnéd az utcán is, de akár magadtól is.

-miért Adidast hordasz miért nem Nikeot?

-miért BMW-t vettél, miért nem Audit, vagy Mercedest?

-miért a Bershkában vásárolsz, miért nem a H&M-ben?

2014. jan. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem érted... Vegyen iPhone 5S-t vagy bármilyen iPhone-t, ha van rá pénze, de ha már megvette ne sírjon a szája, hogy milyen szegény... Rosszul vagyok az ilyen emberektől, és most nem csak az iPhone-ra gondolok: kő gazdag és eljátssza, hogy ő milyen szegény. Több ismerősöm is van, aki nem kicsit áll jobban anyagilag, mint én és mikor beszélünk sokszor nekem kell őket sajnálgatni, hogy nekik milyen rossz. Beolvasni meg nem akarok, mert az bunkóság lenne. De nem is ez a lényeg.. Ez is egyfajta kétszínűség szerintem... Ha valaki megveheti, vegye. Csak akkor ne panaszkodjon.
2014. jan. 27. 21:48
 10/14 anonim ***** válasza:

Tudod ez magyarisztán. Itt divat panaszkodni sajnos. Itt semmi sem jó.

Én is tapasztalok hasonlót, de szerencsére én más réteget ismerek. Pontosabban a tehetősek más csoportját. De ez csak egy kis csoport. Na nem kell milliomosokra gondolni, bár elvétve az is akad.

Te rossz helyre keveredtél ennyi. :)


Amúgy pedig kérdezd meg azt a több, mint 80 millió embert akik valamilyen apple kütyüt vettek az elmúlt 3 hónapban, hogy miért azt vettek. :)

2014. jan. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!