Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy TP-LINK TL-ER841N...

Van egy TP-LINK TL-ER841N típusú routerem, és hard resetelni kellene. Valamilyen más megoldás van a resetbombon kívül?

Figyelt kérdés
(elállítottam, és letiltottam a DHCP servert). Azt tudom, hogy hosszan kell nyomni a reset gombot, de ez elérhetetlen...(A router a szomszéd ház rozoga tetőgerincén van egy kúpcserépbe építve...) Lehetséges az, hogy beírok valmit (mint amikor belépek a menüjébe) és leresetelődik?

2014. jan. 25. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
a routernak van egy ip cime beírod a böngészőbe beadja és ott tudsz állítgatni resetelni meg mindent megtudsz onnan
2014. jan. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hogyne. Belegondoltál abba, hogy egy ilyen "beírással" gyakorlatilag bármilyen információt meg lehetne szerezni, az összes bankkártyát, jelszót ellopni, gyakorlatilag 100 méteres körzetben?
2014. jan. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De nem tudok belépni a router menüjébe.
2014. jan. 25. 17:44
 4/6 anonim ***** válasza:
miért nem tudsz ?
2014. jan. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Rá tudsz csatlakozni a routerre? Ha igen, akkor beírod böngészőbe, hogy 192.168.1.1 és belépsz a menüjébe. Ha meg nem tudsz rácsatlakozni, akkor marad a hard reset, mást nem tudsz.
2014. jan. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sántít a kérdés kedves kérdező :)


"De nem tudok belépni a router menüjébe"

Ha letiltottad a DHCP szervert akkor sincs gond. Manuálisan be kell állítani a gépeden az IP-t, alhálózati maszkot, alapértelmezett átjárót, és a DNS-t (TCP/IP-nél keresgéld). Igaz nem oszt ki automatán, de így addig lesz kapcsolat míg vissza nem állítod.

2014. jan. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!