Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Honnan tudom, hogy dual...

Honnan tudom, hogy dual channelben mennek a RAM-ok?

Figyelt kérdés

kettő darab teljesen ugyanolyan kiszerelésű, 4 GB-os Kingston HyperX RAM modul van egy Gigabyte alaplapba belerakva, de a második és harmadik fehér slotba.. [link]


ettől még működhet dual channelben a két RAM?


2014. jan. 25. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
nézd meg az alaplap leírását, benne kell lennie a csatornák kiosztásának
2014. jan. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A bios kiírja ha dual chanelbe van, tedd be az 1 és a 3. Slotba vagy a 2. és a 4. slotba és úgy lesz dual chanel
2014. jan. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 P.O.C. ***** válasza:

A BIOS ki szokta írni a power self test alatt (feltéve ha nincs engedélyezve a full screen logo, mert az eltakarja).

Amúgy bármilyen diagnosztikai szoftverrel megnézheted, pl AIDA64, CPU-Z...

2014. jan. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

na akkor leírom, mi a helyzet..

sajna az 1. slotba nem tudom rakni, mivel ha bármilyen RAM modult belerakok, bootolásnál a következő üzenetet kapom: "Recovering Lost DRAM Size" majd újraindul, megismétli ezt 3x, majd 4.-ként már normálisan betölti a windows 7-et is.. az alaplapom Gigabyte X58-USB3, Processzor: i7 950 3,07 GHZ..

ez a probléma megszűnik, amint az utols két fehér slotba rakom a RAM-okat..mi lehet a baj?

2014. jan. 25. 14:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!